Diec. sandomierska. Wielkopostny dzień skupienia Akcji Katolickiej w Chmielowie.

Wielki Post to czas, w którym Akcja Katolicka przeżywa swój diecezjalny dzień skupienia. W tym roku organizatorem był parafialny odział AK wraz ze swoim opiekunem ks. kan. Józefem Rogowskim z par. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chmielowie.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przez Asystenta DIAK i zachętą do otwarcia się na dar słowa Bożego, aby ten rozpoczynający się Wielki Post przyniósł jak najwięcej duchowych owoców i chęci do dzielenia się miłością miłosierna z innymi. Przewodnią myślą tegorocznego zamyślenia wielkopostnego były słowa: ?Krzyża bez miłości nie znajdziesz, Krzyża bez miłości nie uniesiesz?. W programie tego dnia znalazła się wspólna Droga Krzyżowa, Msza św. i dwie konferencje połączone ze wspólną modlitwą. Członkowie AK pamiętali również o zmarłych asystentach POAK ks. Michale Dzióbie ze Ślęzaków i ks. Marianie Balickim z par. św. Floriana w Stalowej Woli. Dzień skupienia poprowadził ks. Witold Garbuliński. Pięknym uświetnieniem tego dnia był występ scholii parafialnej i grupy teatralnej ?Pora na Seniora? działającej przy domu kultury w Nowej Dębie.

Kończąc to wspólnotowe spotkanie prezes p. Andrzej Darowski podziękował za ten wspólny duchowy czas – organizatorom, rekolekcjoniście jak również wszystkim przybyłym członkom AK.

Ks. Artur Barański

2019-03-15

galeria – patrz