Diec. sandomierska. Wigilia dla samotnie mieszkających.

Parafialny oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim zorganizował w dniu 21.12.2014r. wspólną wieczerzę dla samotnie mieszkających na terenie parafii. Do spędzenia wspólnie tego wieczoru, który jest zwiastunem nadchodzącego wigilijnego oczekiwania, zaproszono 40 osób.

Spotkanie rozpoczęto Mszą Święta o godz.17.00 w kościele parafialnym, a po jej zakończeniu, zaproszeni goście przeszli do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. ks. Jana Twardowskiego. Tam dzieci zaprezentowały przygotowane jasełka, czym wprowadziły wszystkich w miłą, radosną i świąteczną atmosferę.

Po wysłuchani tego pięknego programu, wszyscy przeszli na salę gdzie były przygotowane potrawy wigilijne. Została odmówiona wspólna modlitwa pod przewodnictwem ks. proboszcza Andrzeja Machowicza i złożone życzenia, między innymi też przez Burmistrza UMiG Pana Marka Mazura, Panią Dyrektor ZSiPO, oraz przez przedstawiciela POAK Panią Janinę Nowak.

Po tym oficjalnym wystąpieniu, wszyscy indywidualnie składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem.

W dalszej części spotkania było spożywanie przygotowanych przez członków POAK potraw i śpiewanie kolęd.

Na zakończenie spotkania o godz. 21.00, zostały rozdane przygotowane prezenty, przekazane wraz z życzeniami na zbliżający się Nowy Rok 2015.

Ks. Artur Barański

kliknij – powiększ
Diec. sandomierska. Wigilia dla samotnie mieszkających.2014-12-29_001   Diec. sandomierska. Wigilia dla samotnie mieszkających.2014-12-29_002

2014-12-29