Diec. tarnowska. Jubileusz Spartakiady w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie.

Zimowa sceneria za oknem i jak zwykle ciepła atmosfera w pomieszczeniach dolnego kościoła towarzyszyły Spartakiadzie zorganizowanej już po raz piętnasty przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy współpracy z Parafialnym Oddziałem Caritas w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. Nasz mały jubileusz zgromadził w ciągu dwóch dni zawodów ponad stu uczestników, z czego aż 78 osób wzięło bezpośredni udział w sportowej rywalizacji. Najmłodszym towarzyszyli rodzice lub dziadkowie.

19 stycznia w turnieju szachowym prowadzonym systemem szwajcarskim przez sędziego klasy państwowej pana Wiesława Kasperka i sędziego Pawła Kasperka wzięło udział 55 zawodników. Najstarszy uczestnik rozgrywek pan Jan Karaś miał 79 lat, a najmłodsza zawodniczka Natalia Nalepka zaledwie 5. Zawodnicy przyjechali do nas z całego powiatu, niektórzy kolejny raz. W turnieju dominowała młodzież i dzieci. Znaczną grupę, bo aż 21 szachistów stanowili uczniowie ze szkoły podstawowej. Organizatorzy zapewnili wszystkim poczęstunek ? domowe kanapki, słodycze i napoje. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i cenne nagrody, a pozostali zawodnicy dyplomy uczestnictwa, upominki i słodycze ? wszystko ufundowane przez organizatorów, Wydział Marki Miasta i naszego wieloletniego sponsora pana Grzegorza Kądzielawskiego.

20 stycznia rozgrywaliśmy Turniej tenisa stołowego. Zgłosiło się 23 zawodników, znaczną przewagę stanowili młodzi. Turniej prowadzili sędziowie: Zbigniew Kądzielawski i Marian Wantuch. Oczywiście organizatorzy zapewnili poczęstunek i napoje wszystkim uczestnikom. Dla zwycięzców przygotowano dyplomy, cenne nagrody, puchary, a dla wszystkich upominki i dyplomy uczestnictwa.

Naszej Spartakiadzie od zawsze towarzyszy świadomość Bożej obecności (wszak zawody rozgrywane są w dolnym kościele) i Boże błogosławieństwo, dlatego każdy dzień rywalizacji rozpoczynaliśmy modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem. 24 lutego o godz. 18:00 w intencji wszystkich uczestników, sponsorów oraz organizatorów XV Spartakiady parafialnej i ich rodzin zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. nowennowa z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo. Czas szybko biegnie, więc uczestnikom życzymy doskonalenia sprawności, a organizatorom wytrwałości i do zobaczenia na kolejnych spartakiadach.

Teresa Tracz, Prezes POAK

patrz ? galeria

Diec. tarnowska. Jubileusz Spartakiady w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie.001

2016.02.03