Diec. Tarnowska. Nawiedzenie relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Parafia Matki Bożej Niepokalanej ? Sanktuarium Świętej Rity. Nowy Sącz, 12 września 2019r.

W środę 11 września 2019 roku przeżywaliśmy dzień peregrynacji relikwii i obrazu św. Jana Pawła II, Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem relikwii o godz. 18.00. Cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy poprzedziła Mszę świętą z formularza o św. Janie Pawle II.

W homilii Proboszcz Parafii ks. Czesław Paszyński ukazał cnotę męstwa, przywołując wypowiedziane podczas mszy inauguracyjnej słowa Świętego: ?Nie lękajcie się. Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!?, które stały się przesłaniem pontyfikatu Papieża Polaka.

Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu odprawiliśmy nabożeństwo różańcowe, z rozważaniami zaczerpniętymi z nauczania św. Jana Pawła II. Po modlitwie indywidualnej w ciszy i wspólnotowo odmawianej Koronce do Bożego Miłosierdzia obejrzeliśmy prezentację multimedialną, przedstawiającą w małym li tylko fragmencie życie i nauczanie Wielkiego Rodaka.

Nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań, prowadzone przez Asystenta POAK ks. Andrzeja Farona było wielkim wołaniem o świętość naszych rodzin, o pomoc św. Jana Pawła II w przezwyciężaniu kryzysów małżeńskich i naprawie wzajemnych relacji, o uzdrowienie i dar rodzicielstwa.
Prezes POAK Bożena Kwitowska przybliżyła ideę Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II, funkcjonującego w ramach działalności Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, i zachęciła zgromadzonych do skorzystania z tej oferty edukacyjnej.

Święty czas modlitwy oraz refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim z aktem oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II i ucałowaniem relikwii.

Ufni, że św. Jan Paweł II otacza nas swoją opieką, obiecujemy wypełniać nasze powołanie w Akcji Katolickiej ? stowarzysze-niu, które zawsze było bliskie sercu Ojca Świętego. W przesłaniu, wygłoszonym w Castel Gandolfo we wrześniu 2003 roku, powiedział : ?Kościół nie może się obejść bez Akcji Katolickiej (?) potrzebuje świeckich, którzy w Akcji Katolickiej znaleźli szkołę świętości i dzięki niej nauczyli się wprowadzać w życie radykalne przesłanie Ewangelii?. Niech te słowa pozostaną w nas na zawsze, dodając sił i zobowiązując do dalszej pracy.

Bożena Kwitowska
Prezes POAK Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu

Galeria zdjęć: https://photos.google.com/share/AF1QipM_6MeS1_aRSdG_ceobKe2sCsSCFA05VETxFaD7zHgJv2YvTOf_UndsoLrndbfD3g?key=YnFlQlJ5Q2ZVWUNoREdURHlmaGY4NlQzaV9wUXdn