Diec. tarnowska. ORSZAK TRZECH KRÓLI.

6 stycznia w godzinach południowych ?ORSZAK TRZECH KRÓLI? wyruszył w 644 miejscach w Polsce, w tym ponad 40 w diecezji tarnowskiej, by opowiedzieć historię sprzed dwóch tysięcy lat . W uroczystość Objawienia Pańskiego do ?Orszaku? dołączyła nasza parafia z Małopolski pw. Św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach.

Wcześniej w drodze była Święta Rodzina. Z nakazu Cezara Augusta ? Józef wraz z Maryją, która była brzemienną, wyruszyli na wędrówkę do Judei, aby dać się spisać w rodzinnym mieście Rodu Dawida ? w Betlejem, z którego pochodził Józef, i odnaleźli swe miejsce w betlejemskiej stajence.

Nasz Orszak nawiązywał do  ?Miłości- Pokoju- Przebaczenia?,  a nade wszystko ?Miłosierdzia? bo Bóg jest dla wszystkich, przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka. W naszej parafii  Orszak Trzech Króli wyruszył od Kaplicy Św. Franciszka w Skrudzinie, a rozpoczął się sceną plenerową ?Wizyta Trzech Króli u Heroda?.

Orszak prowadziła gwiazda betlejemska, anioły ? dzieci, pastuszkowie, ?Kolędnicy Misyjni? z naszej parafii. Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar wyruszyli konno w barwnych królewskich strojach, a z nimi wierni z naszej i nie tylko naszej parafii. Ze śpiewem ?Mędrcy świata monarchowie? i innymi kolędami, z radością w sercu i pokojem, przemierzaliśmy dwukilometrową drogę w stronę kościoła parafialnego w Gołkowicach. Kolejna scena odbyła się w budującym się kościele naszej parafii – był to ?Pokłon Trzech Króli? z darami dla nowonarodzonego Jezusa i ofiarowanie złota, kadzidła i mirry. Pokłon złożyli również wszyscy wierni biorący udział w Orszaku, przybyli aby oddać cześć i wyrazić swoją miłość  nowonarodzonemu Królowi w obecności Świętej Rodziny. Orszak Trzech Króli zakończyła  Msza Święta, w której udział wzięli uczestnicy  wielobarwnego kolorowego pochodu w strojach staropolskich, regionalnych, a także z poszczególnych kontynentów (kolędnicy misyjni) oraz liczni wierni.

W scenariuszu ?Orszaku Trzech Króli? wykorzystano słowa z Ewangelii św. Mateusza dotyczące narodzin Jezusa.

?Orszak Trzech Króli? zorganizował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Gołkowicach, przy współpracy z ks. Proboszczem Kazimierzem Koszykiem – Asystentem POAK w Gołkowicach.

 

Jadwiga Gomółka
POAK Gołkowice

2018-01-08

patrz – galeria (foto: Magdalena Małek i Grzegorz Gorczowski)

 

 

 

 

 

 

 

 

galerie – inne miejscowości – http://tarnow.gosc.pl/doc/4430323.Medrcy-dotarli-do-Celu