Diec. zielonogórsko-gorzowska. Albertyńskie pomnażanie dobra.

Nie dzielmy dobra ale je mnóżmy. Najpiękniejszym gestem w albertyńskiej parafii jest rozdawanie ? powiedział podczas homilii Mszy Św. odpustowej ks. prof. Andrzej Draguła – dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

Z takim też przesłaniem odbyła się druga część odpustowych obchodów XXI Festyn Parafialno ? Osiedlowy, którego głównym organizatorem jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. To wielkie świętowanie zorganizowano 18 czerwca 2017r. na terenie parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze. Przebogata propozycja dla każdej grupy wiekowej utworzyła jak co roku niecodzienną atmosferę i wielobarwne wielkie radosne rodzinne świętowanie. Wielu zabawom i konkursom dla dzieci, młodzieży i dorosłych uczestników festynu, towarzyszyła bogata część artystyczna obejmująca występy lokalnych zespołów muzycznych oraz koncerty zaproszonych gości. W tym roku na naszej scenie wystąpiło około 500 artystów. Organizatorzy zapewnili też liczne pokazy, gry i zabawy sprawnościowe, mecze piłki nożnej na przyległym orliku oraz Tour de Albert a także po raz pierwszy małe regaty albertyńskie.

Podczas świętowania na scenie uhonorowano pamiątkowymi medalami kolejne osoby, które w wyjątkowy sposób przyczyniają się do pomnażania dobra. Wśród wyróżnionych znalazł się Marek Witkowski z Akcji Katolickiej, któremu gratulujemy!

Realizowane wspólnie ze wszystkimi grupami parafialnymi dzieło z roku na rok się rozrasta a wokół niego buduje się wielki piękny żywy Kościół. Przez te ponad dwadzieścia lat wokół parafii gromadzi się wielu ludzi dobrej woli, tym którzy tworzą szerokie grono naszych ?Dobrych Aniołów? serdecznie dziękujemy.

R. Furtak

2017-06-21

patrz – galeria

???????????????????????????????