Diec. zielonogórsko-gorzowska. Diecezjalne spotkanie opłatkowe we Wschowie, 7 stycznia 2017.

Jak co roku członkowie Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z naszej Diecezji uczestniczyli na początku roku w uroczystej Mszy św. oraz spotkali się na spotkaniu opłatkowym. Tym razem spotkanie odbyło się w mieście Królewskim Wschowa, w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Eucharystii przewodniczył oraz homilię wygłosił Jego Ekscelencja ks. Biskup Tadeusz Lityński. Przy ołtarzu razem z nim byli obecni księża: proboszcz miejscowej parafii – Dariusz Ludwikowski, asystent diecezjalny AK – Zbigniew Samociak, a także między innymi asystenci oddziałów parafialnych: Jan Pawlak i Józef Popiel. Ks. biskup wygłosił do członków AK Słowo Boże, w którym podziękował za trud świadectwa Miłosierdzia Bożego w życiu zawodowym oraz prywatnym i po ojcowsku wszystkim nam błogosławił.

Nasze spotkanie uświetnili również posłowie Rzeczypospolitej Polskiej: Wschowianin Marek Ast, oraz Jacek Kurzępa z Krosna Odrzańskiego, z czego byliśmy bardzo uradowani. Nie zabrakło również przedstawicieli władz diecezjalnych AK w tym Urszuli Furtak – prezesa Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

Po uroczystej Mszy św. i duchowych doznaniach na drugą część spotkania udaliśmy się do sali wiejskiej w Przyczynie Dolnej. Tam dzięki uprzejmości Pani Sołtys Jadwigi Jaromin, oraz pań z Rady Sołeckiej, spożyliśmy gorący posiłek, stanowiący wzmocnienie dla ciała w mroźną pogodę tego dnia.

Czas szybko mijał przy składaniu sobie wspólnych życzeń i łamaniu się opłatkiem, śpiewaniu kolęd z pomocą młodzieży z ?Klubu Piosenki Solo? pod kierownictwem Pani Elżbiety Machowskiej. Na koniec dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za owocne i miłe spotkanie.

Wykorzystano tekst Barbary Kowalczyk

(RF)

patrz ? galeria

??????????????????????

2017-01-11