Diec. zielonogórsko-gorzowska. Festyn u Alberta.

W niedzielę, 23 czerwca, w parafii pod wezwaniem św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze odbędzie się Festyn Rodzinny Parafialno – Osiedlowy. Jest to święto, na które Akcja Katolicka zaprasza nie tylko parafian i mieszkańców osiedla zastalowskiego ale także mieszkańców Zielonej Góry.

Jak podkreśla Marcin Szczęsny prezes Oddziału Akcji Katolickiej – Ten dwudziesty trzeci już festyn parafialny jest o tyle dla nas szczególny ponieważ odbywa się w Dniu Ojca oraz łączy się z zakończeniem Diecezjalnej Peregrynacji Obrazu Św. Józefa Kaliskiego patrona m.in. ojców. Chcemy więc ze Św. Józefem oraz Św. Bratem Albertem, patronem naszej parafii przeżywać święto naszej parafii oraz ojców. 
 
Będą więc konkursy związane z ojcami i z udziałem ojców i dzieci. Staramy się, aby co roku było coraz więcej ciekawych atrakcji aby każdy znalazł coś dla siebie. W bieżącym roku na dzieci, jak i dorosłych czekają m.in.: atrakcyjne gry i zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, kącik malucha, dmuchane skakańce, quady, konkursy w których można było wygrać ciekawe nagrody. Uczestnicy będą mogli też posmakować różnych potraw. Na scenie przy kościele zaprezentują się m.in. Orkiestra Pawlaka z Poznania, ?Nasza Łężyca?, liczne zespoły taneczne m.in. Sportowy Klub Taneczny Mega Dance, Kraina Tańca czy Keep On Dancing. Biegacze natomiast będą mogli wziąć również udział w Charytatywnym Biegu CARITAS oraz parafialnych mistrzostwach piłki nożnej dzieci do lat 11. Uroczystość zakończy koncert finałowy Zespołu EXODUS13. Festyn zakończy się ok. godz. 21.00.
 
Ryszard Furtak
AK tel. 694454454