Diec. zielonogórsko-gorzowska. Komunikat Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej                                        

W dniu 99 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II ? Patrona Akcji Katolickiej w Polsce i naszej Diecezji, wspólną Eucharystią koncelebrowaną przez Księży Asystentów naszego stowarzyszenia: Jerzego Locha z Tuplic oraz Zbigniewa Samociaka z Krosna Odrzańskiego, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze, rozpoczęto spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu AK Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Uczestniczący w dalszej części zebrania Rady JE ks. Biskup Tadeusz Lityński podziękował członkom AK za ich różnorodne zaangażowanie w życie swoich parafii oraz zaprosił zebranych na kolejne liturgiczne uroczystości Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie a także poinformował o przygotowaniach do przyszłorocznej koronacji obrazu Matki Bożej Paradyskiej. Ks. Biskup zachęcił zebranych do zapoznania się z najnowszą adhortację papieską Christus vivit, będącą apelem o Kościół młody i wsłuchany w głos ludzi młodych. W tym dokumencie prawdziwa młodość oznacza kochające serce.

Podczas Rady podsumowano inicjatywy od poprzedniej Rady DIAK, w których byliśmy zaangażowani. Przyjęto program działania oraz plan finansowy do końca bieżącego roku. Prezes DIAK Ryszard Furtak, w imieniu Zarządu DIAK, zachęcał członków AK do włączenia się w kolejne inicjatywy w 2019 r. Najważniejsze z nich to: obchody XXV lecia AK w naszej Diecezji, które zaplanowaliśmy na 12.10.2019 r oraz tradycyjnie: pielgrzymka krajowa AK na Jasną Górę, rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Sulechowie oraz X finał Konkursu ?Ojczyzno Ma?.

W obliczu ciągłych ataków na Kościół katolicki w Polsce, zebrani z troską uznali, że czas uderzenia w naszych duszpasterzy nie wynika z troski o Kościół ale jest powiązany między innymi z terminem zbliżających się wyborów do Europarlamentu. Stoimy na stanowisku, że jest to atak na cywilizację europejską, opartą na etyce chrześcijańskiej. W związku z tym ważne jest byśmy wspierali modlitwą swoich kapłanów a w wyborach wybrali osoby, które będą dbały o interes Polski w Europie a także działały z poszanowaniem wiary Polaków, tradycyjnego modelu rodziny oraz życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

                                                                                        Króluj nam Chryste!

W imieniu Rady DIAK
Przewodnicząca zebrania Rady DIAK
Jan Greczycho

galeria – patrz