Diec. zielonogórsko-gorzowska. Msza Św. w intencji Ojczyzny i rządzących w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Na 15.04.2018 r., Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zielonej Górze, zaprosił członków AK oraz sympatyków  na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny i rządzących, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Uczestniczyliśmy w Eucharystii z kapłanami ? asystentami AK: ks. kan. Janem Pawlakiem z miejscowej parafii, ks. kan. Pawłem Tokarczykiem z Międzyrzecza i ks. kan. Zbigniewem Samociakiem z Krosna Odrzańskiego, w  zabytkowej z XIV wieku kaplicy pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Winnicy.

Po Mszy Św. członkowie AK zorganizowali spotkanie z agapą, wystąpieniem prezes KIAK ? Urszulą Furtak oraz prelekcjami o roli Kościoła w odzyskaniu niepodległości i historii powstania AK w naszej Ojczyźnie.

Prelegentami byli Mieszko Kamiński ? prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego koła nr 5 w Zielonej Górze oraz prof. Wiesław Hładkiewicz z UZ Zielona Góra.

Dziękujemy prezes POAK p. Danucie Tchurzewskiej oraz asystentowi parafialnemu ? ks. kan. Janowi Pawlakowi za zorganizowanie spotkania, w którym przypomnieliśmy sobie, że osiem lat temu dokładnie w dniu katastrofy, w tej parafii odbyła się Rada DIAK.

Ryszard Furtak ? sekretarz DIAK

2018.04.16

patrz – galeria

OLYMPUS DIGITAL CAMERA