Diec. zielonogórsko-gorzowska. Przegląd Pieśni Patriotycznych w Sulechowie, 12.11.2016 r.

12 listopada 2016 r. w Sulechowskim Domu Kultury odbył się VI Diecezjalny Przegląd  Pieśni Patriotycznych pod honorowym patronatem Biskupa Diecezji Zielonogórsko?Gorzowskiej  Tadeusza Lityńskiego i Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. Ks. Biskupa reprezentował Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej ks. kanonik Zbigniew Samociak. Patronat medialny nad imprezą sprawowały tygodniki katolickie: ?Gość Niedzielny? oraz Tygodnik Katolicki ?Niedziela?.

Organizatorem Przeglądu była Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko ? Gorzowskiej i Sulechowski Dom Kultury. Celem tego corocznego patriotycznego wydarzenia było propagowanie patriotyzmu poprzez śpiew pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym.

W tegorocznym Przeglądzie wystąpiło kilkanaście zespołów: ?Karolinki? z Grabika, ?Wiolinki? z Nowego Kramska, ?Lutnia? z Siedlnicy, chór ?Cecylia? z Święciechowa, Kwartet POAK z Gubina, Zespół Wokalno-Instrumentalny ?Rezonans? z Nietkowa, ?Jutrzenka? z Olbrachtowa, ?Łazowianki? z Łazu,  ?Tęcza? z Kolska, ?Chaber? z Nielubii, ?Nowinianki? z Nowin Wielkich, ?Cantores? z Witnicy, ?Kargowiacy? z Kargowej oraz pięciu solistów: Nikola Michalczyk, Roksana Wiśniewska, Wiktoria Majda, Arkadiusz Kaczmarek-Kobylczak oraz Natalia Ciepieżak z Sulechowa a także Jakub Wasielewski z Szlichtyngowej. Ogółem w wystąpiło 179 uczestników. Każdy zespół i wykonawca otrzymał pamiątkową statuetkę uczestnictwa w Przeglądzie oraz dyplom i słodki upominek.

Sala Sulechowskiego Domu Kultury (dawnego Zboru Kalwińskiego) była wypełniona miłośnikami pieśni i piosenek  patriotycznych a na sali panowała radosna i podniosła atmosfera.

Organizatorów imprezy cieszy coraz większe zainteresowanie oraz udział w nim młodych wykonawców, co napełnia nas wielką radością.

                                                          Koordynator Przeglądu – Prezes POAK przy Parafii
pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie
Liliana Kurowiak

patrz – galeria

??????????????????????

2016-11-14