Diec. zielonogórsko-gorzowska. Rekolekcje Akcji Katolickiej.

Czas wypoczynku i letniego urlopu, zbliża się nieuchronnie do końca. Jednak tegoroczny wakacyjny czas w naszej Ojczyźnie został zdominowany przez skomasowany atak na Kościół ideologii LGBT, dokonując licznych profanacji świętych wizerunków wiary oraz napaści na naszych Kapłanów. Tylko poprzez wielkie poruszenie i jedność katolików, możemy stawić jej czoła i ochronić przed złem nasze rodziny oraz Boży fundament tożsamości narodowej.

Czas na wielką mobilizację. Liczne tematy naszej akcyjnej troski o przyszłość Kościoła, będą towarzyszyły zbliżającym się rekolekcjom. Nade wszystko jednak będą one stanowiły nasze bezpośrednie przygotowanie do Jubileuszu XXV lecia Akcji Katolickiej w naszej diecezji. Rekolekcje odbędą się w dniach 06 – 08 września 2019 r., w WSD w Gościkowie-Paradyżu,
a poprowadzi je Ks. dr Zbigniew Cieszkowski. Spotkanie rekolekcyjne rozpoczniemy
w piątek o godz. 17.30 kolacją a zakończymy tradycyjnie w niedzielę Mszą Św. i obiadem. Koszt ok. 160 zł od osoby. Zgłoszenia max. do dnia 31.08.2019r. przyjmuje Urszula Furtak, e-mail: urszula.ak@hotmail.com tel. 605 066 505.

Ponadto informuję, że podczas rekolekcji podzielimy też liczne funkcje niezbędne do oprawy Jubileuszu.

Serdecznie zapraszam

Ryszard Furtak, Prezes DIAK

2019.08.15.