Diec. zielonogórsko-gorzowska. Spotkanie przed Bożym Narodzeniem.

Tradycyjnie w okresie adwentu, panie z Oddziału Akcji Katolickiej w Krośnie Odrzańskim, z parafii pw. Św. Jadwigi, zorganizowały spotkanie opłatkowe dzieci i młodzieży ze świetlicy środowiskowej z opiekunkami oraz zaproszonymi gośćmi.

Miejscem spotkania była ich ulubiona restauracja ?Pod lwem? w Połupinie. Młodzi podopieczni ze świetlicy przedstawili jasełka nawiązującą do Bożego Narodzenia. Trudność w przygotowaniu jasełek polegała na tym, że jest bardzo duża rotacja dzieci w świetlicy i co roku należy wykonać mrówczą pracę aby uzyskać pożądany efekt. Ale zaproszeni goście byli uradowani widokiem śpiewających pasterzy oraz przybywających do Świętej Rodziny trzech króli!

Następnie po wysłuchaniu urywku z Pisma Świętego przedstawionego przez ks. proboszcza Zbigniewa Samociaka i podzieleniu się opłatkiem oraz wysłuchaniu życzeń od zaproszonych gości, przystąpiliśmy do przyspieszonej wieczerzy wigilijnej.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez prezes DIAK Urszulę Furtak okolicznościowych dyplomów gratulacyjnych dla pań opiekujących się dziećmi: Ireny Barszczowskiej, Ireny Maciąg, Teresy Nowak, Stafanii Okarmus, Bernardyny Osińskiej i Elżbiety Plewy. Prezes POAK Teresa Nowak otrzymała dodatkowo okolicznościowy medal za olbrzymi wkład w istnienie świetlicy i za autentyczną miłość do młodych wychowanków.

Wzruszeń i radości było co niemiara!

W spotkaniu brały udział też osoby, które wspierają działalność świetlicy a mianowicie między innymi: burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula, pani Anna Chinalska oraz przedstawiciel jednostki wojskowej z Krosna Odrzańskiego. Na to miłe wydarzenie jak co roku zaproszono władze diecezjalne AK: prezes Urszulę Furtak z małżonkiem oraz Zbigniewa Gawła. Dzieci, pełne wrażeń po wykonanych jasełkach i wspólnym śpiewie kolęd, otrzymały od zaproszonych gości słodkie poczęstunki. Ale przede wszystkim smakowały nam potrawy wigilijne, bardzo smaczne, przepyszne w ten grudniowy dzień.

Ryszard Furtak ? sekretarz DIAK

patrz ? galeria

??????????????????????

2016-12-11