Diec. zielonogórsko-gorzowska. Wigilia w Połupinie.

Młodzi podopieczni Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z parafii pw. Św. Jadwigi w Krośnie Odrzańskim, uczestniczyli, 13.12.2014 r., wraz ze swoimi opiekunkami oraz zaproszonymi gośćmi w spotkaniu opłatkowym z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Przy wigilijnym stole restauracji ?Pod Lwem? w Połupinie zasiedli: ks. proboszcz Zbigniew Samociak – asystent Oddziału AK, zastępca burmistrza Krosna Odrz. Grzegorz Garczyński, Bogumiła Kasperska ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, poprzedni burmistrz Krosna Odrz. Andrzej Chinalski z małżonką oraz przedstawiciele Zarządu władz diecezjalnych AK: prezes Urszula Furtak wraz z mężem.

Wychowankowie świetlicy oraz zaproszeni goście po wysłuchaniu Pisma Świętego, nawiązującego do narodzin Jezusa, życzyli sobie wszystkiego co najlepsze łamiąc się opłatkiem.

Następnie mogliśmy podziwiać występ młodych aktorów w bożonarodzeniowych jasełkach.

Później, jak to na spotkaniach opłatkowych bywa, częstowano się pysznymi potrawami, przygotowanymi na wzór wieczerzy wigilijnej. Nie zabrakło prezentów od Urzędu Miasta i od Zarządu DIAK oraz wspólnego kolędowania.

Podobne jak tegoroczne, spotkania opłatkowe dla wychowanków Świetlicy organizowane są przez członków AK z Krosna Odrzańskiego od wielu lat.

Widać olbrzymią pracę i poświęcenie członków naszego stowarzyszenia pod przewodnictwem Teresy Nowak – prezesa POAK-u. Życzymy jeszcze raz wszystkim wielu łask od nowonarodzonego Jezusa!

R. Furtak ? sekretarz DIAK

patrz – galeria
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2014-12-24