Diec. zielonogórsko-gorzowska. XVIII Festiwal Szopek Bożonarodzeniowych w Głogowie.

Już po raz osiemnasty, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, został zorganizowany Festiwal Szopek w Klubie Batalionowym w Głogowie. Organizatorami tego wydarzenia jest Klub Batalionowy z Głogowa wspólnie z Akcją Katolicką z tego miasta.

W bieżącym roku do oceny zgłoszono 58 szopek oraz 110 różnych ozdób świątecznych. Jury miało trudne zadanie przy wyborze najlepszych prac. Jak stwierdził Stefan Górawski ? kierownik Klubu, w każdym roku poziom prezentowany przez uczestników jest bardzo wysoki. Jury przy ocenie prac zwraca uwagę na ich oryginalność, ale np. w tym roku zaskoczyła ich szopka wykonana przez Jerzego Dońca, który jako materiał użył poroża zrzucanego przez zwierzęta.

Zwycięzca Festiwalu otrzymał główną nagrodę ? Złotą Gwiazdę Betlejemską. Zwycięzca stwierdził, że ?wykonuje szopki już od około 8 lat. Wnuczka mi powiedziała, że teraz muszę zrobić taką ekskluzywną. Poświęciłem temu 170 godzin?. Wśród sponsorów nagród był np. ?Tygodnik Głogowski?, a jego wyróżnienie otrzymała Zosia Kacała ze Szkoły Podstawowej z Przedmościa. ?W pełni jesteśmy usatysfakcjonowani z wielu powodów.

Po pierwsze laureaci pierwszego festiwalu przychodzą teraz ze swoimi dziećmi.

Po drugie cieszy nas ilość zgłoszonych prac. Ale nie to jest najważniejsze.

Liczy się, że prace są bardzo różnorodne. Każda szopka jest inna. Są całe konstrukcje z piernika, z kamieni czy makaronu? ? podsumował to wydarzenie kierownik Klubu Batalionowego.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku do 19 stycznia 2018 r. od godziny 12 do 17 w Klubie przy ul. Wojska Polskiego 45 w Głogowie. Zorganizowane grupy mogą się również umawiać pod nr tel.: 261 678 110 lub 111.

Informacje uzyskano dzięki Markowi Rychlikowi z Zarządu DIAK z Głogowa. (R.F.)

2017-12-25

patrz – galeria