Diec. zielonogórsko-gorzowska. Zawody wędkarskie Akcji Katolickiej.

Kilkudziesięciu zawodników przystąpiło do XV zawodów wędkarskich im. Ks. Biskupa Adama Dyczkowskiego (29.06.2019 r.), na akwenach wodnych ?Wapna? w Jordanowie. Na początku mieliśmy losowanie stanowisk, nad którym czuwał sędzia z Polskiego Związku Wędkarskiego.

W grupie łowiących byli seniorzy, a wśród nich wiele osób, które są stałymi bywalcami na naszych zawodach jak i juniorzy, którzy wyrażali swoje opinie, że lepiej spędzić czas nad wodą niż przed komputerem.

Organizatorami wędkowania był Zarząd diecezjalny AK wraz z prezesem AK ze Świebodzina Ryszardem Łotarewiczem. Akcja Katolicka ufundowała dla najlepszych trzech zawodników w kategorii senior jak i junior okazałe puchary a poza tym dla wszystkich dyplomy, nagrody oraz poczęstunek na koniec imprezy. Puchary, dyplomy i nagrody wręczali: ks. Biskup Adam Dyczkowski, prezes KIAK Urszula Furtak oraz członkowie Zarządu DIAK ? wiceprezesi: Jan Greczycho, Andrzej Stankowiak oraz prezes Ryszard Furtak.

Ks. Biskup w między czasie poświęcił, nad akwenem wodnym, obelisk poświęcony Zbigniewowi Jarmolińskiemu ? zmarłemu i zasłużonemu prezesowi miejscowego koła PZW w Świebodzinie, które opiekuje się ?Wapnami?.

Urozmaiceniem spędzenia czasu nad wodą dla dzieci była możliwość uczestnictwa po zawodach w różnych zabawach sportowo-rekreacyjnych.

Wracając do wędkowania, to wśród seniorów wygrał Arkadiusz Sasim z Chociul a wśród juniorów Aleksandra Maculewicz z Wilkowa. Największą rybę złowił Jan Adamczyk.

Ryszard Furtak ? prezes DIAK

2019-07-01

galeria – patrz