Diec. zielonogórsko-gorzowska. Zawody wędkarskie Akcji Katolickiej.

Blisko 30 osób, w tym kilku juniorów, uczestniczyło 24 czerwca 2017 r. w kolejnych XIII już zawodach wędkarskich Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej imieniem Biskupa Adama Dyczkowskiego. Imprezę od lat organizuje Zarząd DIAK, w tym roku przy wydatnej pomocy burmistrza Świebodzina i Urzędu Miasta Zielona Góra. Obecna na rozpoczęciu zawodów prezes Akcji Katolickiej w Polsce i jednocześnie w naszej diecezji, dziękując za pomoc instytucjom, serdecznie podziękowała również Ryszardowi Łotarewiczowi z Akcji Katolickiej ze Świebodzina. Od kilku lat uczestnicy współzawodniczą o puchary i wiele innych nagród na ?Wapnach? w Gościkowie. Ten uroczy akwen wodny odpowiada zawodom pod względem ilości stanowisk do łowienia, możliwości zorganizowania poczęstunku przy grillu i ewentualnego spędzenia czasu przy grach i zabawach.

W tegorocznych zawodach w kategorii juniorów zwyciężył Filip Obst z Jezior wynikiem 1,24 kg a dalsze miejsca uzyskali: Jacek Maculewicz z Wilkowa i Jacek Łukszo ze Świebodzina. Nie brakowało emocji przy wyłanianiu zwycięzców również w kategorii seniorów. Pierwsze miejsce zajął Krystian Ćwierz z Rusinowa z wynikiem 2,68 kg, drugie miejsce Krzysztof Pluta ze Świebodzina z wynikiem 2,5 kg a trzecie miejsce uzyskała Danuta Szatkowska z Zielonej Góry z wynikiem 1,5 kg. W kategorii ?największa ryba? wygrał Mieczysław Sokołowski ze Świebodzina.

Nad wodą spotkali się miłośnicy wędkowania ze: Wschowy, Nowego Kramska, Kotli, Zielonej Góry, Czerwieńska, Lubrzy, Świebodzina, Jezior, Rusinowa, Wilkowa i Myszęcina. Jak zauważył jeden z prezesów oddziału AK, poprzez włączanie się naszego stowarzyszenia w organizacje zawodów przenikamy treściami ewangelicznymi również tak zwyczajne czynności jak łowienie ryb. Wpisuje się to doskonale w hasło roku duszpasterskiego ?Idźcie i głoście?.

Ryszard Furtak

2017-06-26

patrz – galeria (foto.: Janusz Chruszczewski oraz Urszula i Ryszard Furtakowie}

???????????????????????????????