Diec. zielonogórsko-gorzowska. Zawody wędkarskie w tropikach.

25 czerwca 2016 r. odbyły się XII zawody wędkarskie im. ks. Biskupa Adama Dyczkowskiego, organizowane przez Zarząd DIAK Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, przy wsparciu Burmistrza Świebodzina Dariusza Bekisza.

Na zawody ?Na Wapnach? w Gościkowie koło Świebodzina zgłosiło się dwudziestu kilku zawodników, między innymi z: Czerwieńska, Nowego Kramska, Rusinowa, Świebodzina, Wilkowa i Zielonej Góry w tym kilku juniorów. Nagrody zwycięzcom ale i dla każdego z zawodników ufundowali organizatorzy w tym puchary Burmistrz Świebodzina.

Warunki tropikalne jakie panowały tego dnia spowodowały, że osiągnięcia w łowieniu nie były rewelacyjne. Ryby chyba pochowały się w chłodniejszej głębinie! Wyniki zawodów wśród juniorów były następujące. Wygrał Filip Obit, który złowił 0,84 kg ryb, drugie miejsce zajął Adam Łukszo a trzecie Jacek Maculewicz. Wśród seniorów zawody wygrał Czesław Szatkowski z wynikiem 1,92 kg , który jednocześnie złowił największą rybę o wadze 0,3 kg. Drugi był Mieczysław Sokołowski a trzeci Wojciech Gwóźdź. Wszyscy zawodnicy oprócz nagród otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Po wędkowaniu, przy blisko 40 stopniowym upale, ale w cieniu, zjedliśmy grillowane rarytasy przygotowane przez Ryszarda Łotarewicza.

 Dziękujemy sędziemu p. Michałowi Motowidełko za obsługę sędziowską zawodów. Do zobaczenia za rok!

Ryszard Furtak

patrz ? galeria

???????????????????????????????

2016-07-15