Diecezja zielonogórsko-gorzowska. Opłatek AK Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

W dniu 04.01.2020 r. w parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku, Mszą Św. rozpoczęliśmy spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Asystent DIAK Zbigniew Samociak w asyście ks. Asystentów – Jerzego Kordiaka, Jerzego Locha i Waldemara Sołtysiaka.

Ponieważ w Programie Duszpasterskim Kościoła w Polsce na najbliższe lata Episkopat Polski uwypuklił ważność Eucharystii, dlatego z wielką uwagą wsłuchiwaliśmy się w Słowo Boże, zanoszone modlitwy czy piękne kolędy. Następnie już w Sali Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp. po odczytaniu urywku Pisma Św. o narodzeniu Jezusa Chrystusa oraz po poświęceniu opłatków przystąpiliśmy do składania sobie życzeń. Ponad stu uczestników uroczystości miało możliwość życzyć sobie nawzajem tego, co każdemu jest najpotrzebniejsze w Nowym Roku.

W czasie spotkania mogliśmy posłuchać i wspólnie pośpiewać kolędy i pastorałki z miejscową schollą.

Prezes DIAK oraz moja małżonka Urszula – prezes KIAK przedstawili zamierzenia AK na 2020 r. Chcemy przede wszystkim uczcić setną rocznicę urodzin naszego patrona Św. Jana Pawła II, którego relikwie towarzyszyły nam już na Mszy Św. w kościele w Zbższynku. Ale też zachęcaliśmy członków AK do wyjazdu do Warszawy na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. To jedne z ważniejszych zamierzeń na zaczynający się rok.

Spotkanie opłatkowe było możliwe dzięki poszczególnym członkom AK w nim uczestniczących przy wsparciu finansowym ze strony Zarządu DIAK.

Dziękujemy miejscowemu Oddziałowi AK oraz ks. proboszczowi Jerzemu Kordiakowi za gościnę!

Ryszard Furtak – prezes Zarządu DIAK

2020-01-11

patrz – galeria