Konkurs wieńca dożynkowego zorganizowany przez Akcję Katolicką parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej ? diecezja tarnowska.

W piękny, słoneczny sierpniowy poranek 15 sierpnia 2016 roku, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbyły się w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy Dożynki Parafialne. Organizatorami Dożynek byli Ks. proboszcz Stanisław Morańda, Koło Gospodyń Wiejskich i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Uroczystość rozpoczęła się pod Grotą Matki Bożej obok kościoła, gdzie zgromadziły się delegacje z wieńcami żniwnymi. Kapłani wraz z służbą liturgiczną udali się pod grotę. Główny celebrans rozpoczął liturgię od znaku krzyża, pozdrowienia wszystkich i błogosławieństwa wieńców. Następnie Starostowie ? Państwo  Grażyna i Eugeniusz Kołodziejowie  w imieniu parafian i gospodarzy z Woli Rzędzińskiej powitali serdecznie uczestników Parafialnych Dożynek i zaprosili ich do kościoła, aby wszyscy wspólnie podziękowali dobremu Bogu za szczęśliwie zebrane plony. Rozpoczęła się msza św. koncelebrowana przez  Ks. proboszcza Stanisława Morańdę. W procesji z darami ofiarnymi Starostowie Dożynek złożyli przed ołtarzem chleb i wino. Po Komunii świętej i dziękczynieniu eucharystycznym w imieniu wszystkich zgromadzonych Starostowie podziękowali Bogu za szczęśliwie zebrane plony . Po błogosławieństwie liturgicznym, po mszy św. członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej pod przewodnictwem Prezesa POAK Janusza Góreckiego przeprowadzili Parafialny Konkurs Wieńca Dożynkowego. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez ks. proboszcza Stanisława Morańdę. Dziękujemy za kultywowanie tradycji obrzędów dożynkowych oraz  staropolskiej tradycji.

 

Marta   Kołodziej
POAK parafii  Matki Bożej Nieustającej Pomocy 
w Woli Rzędzińskiej

patrz – galeria

2016-09-06