Medal ?Serce Dziecku? dla Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej. 1/06/2017

Już po raz kolejny 1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka, pod pomnikiem Pękniętego Serca, w dawnym obozie dla dzieci w Łodzi, przy ul. Przemysłowej, zostały wręczone medale ?Serce Dziecku?.

To wyjątkowe wyróżnienie przyznawane przez Kapitułę Dziecięco-Młodzieżową realizującą swoje zadania przy Stowarzyszeniu Komitet Dziecka, wręczane jest osobom prywatnym i instytucjom, dla których dobro dzieci jest najważniejsze.

W tym roku, to najważniejsze regionalne wyróżnienie dorosłych dla dzieci, otrzymała znana działaczka i Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej p. Marianna Strugińska-Felczyńska, która prowadzi działalność AK przy parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Tegoroczna laureatka jest także emerytowaną nauczycielką i Prezesem Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Łodzi.

Wśród wyróżnionych znaleźli się także:

  1. Adam Kocher ? dyrektor Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi,
  2. Teresa Łęcka ? dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi,
  3. Maciej Mamiński ? wieloletni dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 34 w Łodzi,
  4. Bogusława Pawlikowska ? nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 34,
  5. Małgorzata Rosołowska-Pomorska ? właścicielka firmy ?Adrian?, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Zgierzu,
  6. Kamil Rządkowski ? informatyk, drużynowy 7. Łódzkiej Drużyny Harcerskiej ?Wataha?,
  7. Marianna Strugińska-Felczyńska ? emerytowana nauczycielka, Prezes Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Łodzi, Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej,
  8. Jolanta Swiryd ? była dyrektor XXIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, pierwsza łódzka nauczycielka, uhonorowana tytułem ?Profesor Oświaty?,
  9. Małgorzata Tomaszewska ? dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 w Łodzi.

Kandydatów do wyróżnienia ?Serce Dziecku? zgłaszać mogą wyłącznie zespoły dziecięce i młodzieżowe mieszkające lub uczące się w województwie łódzkim. Fundatorami Medalu są władze Miasta Łodzi i Województwa Łódzkiego, a medal wykonała artysta-plastyk Katarzyna Biłas.

Źródło: archidiecezja.lodz.pl
(M.S-F)

 

2017-06-22

patrz – galeria

Medal ?Serce Dziecku? dla Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej. 1-06-2017.029