Arch. gdańska. Rekolekcje internetowe: Boże, gdzie jesteś?

Termin: 12 marca – 9 kwietnia 2017

Zapraszamy Was do udziału w niepowtarzalnych rekolekcjach, czyli czasie osobistego spotkania z Bogiem w Jego słowie. Rekolekcje zazwyczaj kojarzą się nam z przychodzeniem do kościoła, słuchaniem w nauk głoszonych przez księdza rekolekcjonistę, udziałem w Eucharystii. Tym razem zapraszamy Was, abyście pośród Waszych codziennych spraw i obowiązków zatrzymali się na modlitwie Słowem Bożym. Pragniemy, aby każdy z Was, bardzo osobiście spotkał się na modlitwie z Panem i wsłuchał w Jego słowo. Przez cztery tygodnie będziecie mieli okazję do codziennej modlitwy medytacyjnej i cotygodniowego spotkania z osoba towarzyszącą Wam na rekolekcyjnej drodze.

Rekolekcje zatytułowaliśmy: ?Boże, gdzie jesteś?? Temat tegorocznych rekolekcji zaprasza do poszukiwania Boga we wszystkich wydarzeniach naszego życia, w codziennych radościach i troskach. Łatwiej Go spotkać w pięknie i harmonii otaczającego świata, o wiele trudniej, gdy wszystko nam się wali, tracimy pracę, rozpada się związek, dotyka nas choroba? Często wtedy zadajemy pytania: Co na to Bóg? Gdzie jest? Te rekolekcje chcą przeprowadzić nas przez codzienność ? nasze tu i teraz. Pokazać, jak nie zgubić Boga w trudnościach, a wręcz odnaleźć Jego miłość, zobaczyć Boga, który jest z nami w każdej chwili. A może odnajdziemy Go w sobie? To ważne pytanie : ?Boże, gdzie jesteś?? niech wybrzmi w naszych sercach.

Rekolekcje potrwają cztery tygodnie. W tym czasie zostaną opublikowane (w formacie mp3) konferencje oraz wprowadzenia do osobistej modlitwy oparte na słowach Pisma Świętego. Dla osób z Trójmiasta lub okolic jest możliwość skorzystania z cotygodniowej rozmowy z kierownikiem duchowym (kapłanem, siostrą zakonną lub osobą świecką) po wcześniejszym zapisaniu się i otrzymaniu potwierdzenia. Rozmowy będą odbywały się w Gdyni i w Gdańsku. Więcej informacji pod numerem telefonu 507 135 691.

Rekolekcje będą udostępnione na stronach internetowych: www.icfd.plwww.wzch-trojmiasto.plwww.e-dr.jezuici.pl

Zapraszamy do udziału!

Termin: 12 marca ? 9 kwietnia 2017 r. (rozpoczęcie i zakończenie wspólną Eucharystią o godz. 15.00)
Miejsca: Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej w Gdyni, ul. Tatrzańska 35
Parafia Świętego Krzyża, Gdańsk, ul. Adama Mickiewicza 11
Zapisy (na rozmowy z kierownikiem duchowym): od 12 lutego 2017 r.  TUTAJ