?Rodzina Bogiem silna? ? świętowanie w parafii Ducha Świętego w Ełku.

Tegoroczna Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą obchodziliśmy 4 czerwca, zapisze się złotymi zgłoskami w historii naszej parafii. W tym dniu, w czasie uroczystej Mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za 25 lat istnienia naszej parafii i 35 lat Chrystusowego kapłaństwa naszego Proboszcza, ks. kan Andrzeja Gajewskiego.

W homilii proboszcz przypomniał  historię powstania parafii. Mówił o silnej wierze, która pozwoliła i pozwala mu przezwyciężać wszelkie trudności. Zachęcał wszystkich abyśmy zapraszali Ducha Świętego do naszych serc i otwierali się na Jego działanie w naszym życiu i pozwolili Mu się prowadzić. Abyśmy przyzywali Go, gdy potrzeba nam będzie ?światła Ducha Świętego? w różnych trudnych wyborach i sytuacjach.

 Po Eucharystii nasze świętowanie przebiegało dalej na placu przy kościele, gdzie pod hasłem ?Rodzina Bogiem silna? miał miejsce Festyn Rodzinny zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. W prawdziwie rodzinnej i radosnej atmosferze, z poczęstunkiem, śpiewem i zabawą dla dzieci spędziliśmy czas.

Na scenie rozbrzmiewały piosenki religijne przygotowane przez nasz zespół muzyczny ?Effatha?, jak również nie zabrakło ?chrystoteki? dla najmłodszych, którą poprowadził didżej Szafarz Andrzej Surynt.

 Parafiada już od progu witała wszystkich pysznościami, na które wprost nie sposób było się nie skusić… Stragany z napojami i pysznymi, domowymi ciastami przygotowanymi przez Panie z Żywego Różańca i Grupy Modlitewnej Św. O. Pio cieszyły się dużą popularnością. Natomiast w garkuchni można było zjeść wspaniałą grochówkę i bigos.

Nie zabrakło atrakcji dla naszych milusińskich. W ?dziecięcej krainie radości? dzieci mogły bawić się w zamku, i zjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, a Panie katechetki poprowadziły zabawy z nagrodami. Było tyle niespodzianek, że z pewnością żadne dziecko nie miało okazji do nudy. Zabawa była przednia. Było dużo śmiechu i radości.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej na czele z ks. Emilem Raczkowskim, asystentem POAK wyraża podziękowanie osobom i wspólnotom parafialnym zaangażowanym w przygotowanie festynu a rodzinom i parafianom za udział w tym przedsięwzięciu. Mamy nadzieję, że bogatsi o nowe doświadczenia za rok jeszcze liczniej spotkamy się na kolejnym festynie.

Wiceprezes POAK Renata Różańska

2017-06-05

patrz ? galeria

?Rodzina Bogiem silna? ? świętowanie w parafii Ducha Świętego w Ełku.012