Siedlecka formacja Akcji Katolickiej

Już po raz drugi w diecezjalnym tygodniku Echo Katolickie, ukazała się comiesięczna katecheza formacyjna Asystenta DIAK ks. Wojciecha Hackiewicza, oparta na materiałach formacyjnych dla Akcji Katolickiej w Polsce. Gazeta dostępna jest w każdej z niemal 250 parafii diecezji siedleckiej.

To wielka pomoc w czasie pandemii, kiedy to każdy członek AK ma możliwość bieżącej formacji w jednym duchu. Stanowi to również nową formę dotarcia do kolejnych osób z nadzieją, że może w przyszłości zaowocuje to nowymi członkami i daj Boże nowymi oddziałami AK.

Comiesięczna formacja, ma szansę dotrzeć do wszystkich Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej, w których ze względu na pandemię nie ma spotkań formacyjnych w parafii. W siedleckiej burskie, obok katedry, 20 lutego 2021 roku Zarząd DIAK zorganizował w ramach corocznych rekolekcji wielkopostnych, jednodniowy dzień skupienia.

W jego programie znalazły się dwie konferencje, nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi oraz Msza Święta. Całość zakończono koronką do Bożego Miłosierdzia. Dzień skupienia, któremu towarzyszyły słowa kard. Stefana Wyszyńskiego „To nie Krzyż się chwieje, to świat się chwieje i toczy. Krzyż stoi.” – poprowadził ks. Paweł Siedlanowski.

Janusz Leśniak, prezes DIAK Siedlce

2021-02-22

galeria – patrz