Uroczysty Koncert Akcji Katolickiej w Bielskim Centrum Kultury

W piątkowe popołudnie 22 listopada w Bielskim Centrum Kultury odbyła się wyjątkowa uroczystość ? koncert z okazji święta Akcji Katolickiej, który zgromadził liczne grono gości oraz członków i sympatyków naszego stowarzyszenia.

Uroczystość patronalnego święta Akcji Katolickiej rozpoczął występ świętującego w tym roku 10-lecie swego istnienia zespołu ?Proboszczowie?. Po części artystycznej przybliżono sylwetki nominowanych do Medalu Akcji Katolickiej ?Pro Consecratione Mundi?.

Specjalny medal, wręczany na podstawie decyzji zarządu DIAK, otrzymał w tym roku, ks. prałat Stanisław Wawrzyńczyk, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Jak wyjaśnił prezes bielsko-żywieckiej Akcji Katolickiej Andrzej Kamiński, w ten sposób doceniono zaangażowanie kapłana na rzecz AK na poziomie diecezjalnym i parafialnym.

Pozostałe werdykty ogłosił przewodniczący Kapituły Medalu Andrzej Sikora. Medalami zostali uhonorowani: Marian Kasprzyk ? bokserski mistrz z Tokio, który oddał swój olimpijski medal jako wotum wdzięczności MB Jasnogórskiej; Alicja Kozak ? emerytowana katechetka, działaczka AK w parafii w Czechowicach-Dziedzicach Podraju; Roman Kucharczyk ? inspirator licznych przedsięwzięć i inicjatyw AK w parafii w Drogomyślu, Urszula i Wacław Sobieraj ? małżeństwo artystów malarzy, zaangażowane w ruch ?Spotkań Małżeńskich?, wolontariusze Hospicjum św. Kamila, działacze AK.

Medale wręczyli bp senior Tadeusz Rakoczy, ks. prof. Tadeusz Borutka i przewodniczący Kapituły mec. Andrzej Sikora. W imieniu odznaczonych głos zabrał ks. Wawrzyńczyk. ?Czuję się zażenowany i zobowiązany? ? przyznał kapłan. Na koniec słowo do zgromadzonych wygłosił bp senior.

2019-11-25

galeria – patrz