XVI – PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ ?CECYLIADA?

Jak co roku Akcja Katolicka przy parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika ze Wschowy uczciła wspomnienie Świętej Cecylii. W dniach 18 -19 listopada br. odbył się XVI Przegląd Piosenki Religijnej ?Cecyliada?. Patronem tegorocznej edycji Przeglądu był Tygodnik Katolicki ?Gość Niedzielny? oraz Telewizja Regionalna ?zw.pl?. Wśród gości pojawiły się takie osobistości jak: Pani Małgorzata Gośniowska – radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, która odczytała list z serdecznymi pozdrowieniami od Wojewody Lubuskiego, prezes Zarządu Krajowego AK Pani Urszula Furtak, sekretarz Zarządu Diecezjalnego AK Pan Ryszard Furtak, przedstawiciele władz gminy oraz powiatu wraz z Burmistrzem Wschowy Panią Danutą Patalas. Dopisali księża wschowskich parafii a gospodarzył nam proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika ? ks. Dariusz Ludwikowski. To on oficjalnie otworzył Przegląd. Był też między innymi poprzedni proboszcz ? ks. prałat Zygmunt Zając. Na gościnnie udostępnionej scenie Wschowskiego Domu Kultury wystąpiło około 550 wykonawców z 25 zespołów i to nie byle jakich. Swoim śpiewem zaszczycili nas:

z Leszna: Przedszkole ?Rybki św. Antoniego?, chór ?Słoneczko?, schola ?Józefani?, z Głogowa: chór ?Złoty Wiek?, chór ?Za Tobą? z parafii Św. Klemensa i schola z parafii NMP Królowej Polski, chóry i zespoły muzyczne z  Nietkowa, Żagania, Święciechowy, Szlichtyngowej, Siedlnicy, Długich Starych, Włoszakowic, Witnicy i Zielonej Góry.

Wschowę reprezentowały: Przedszkole nr 1, Przedszkole ?Złota Rybka u Dula?, Grupa ?Smerfy? z Przedszkola Sióstr Salezjanek, Zespół ?Siloe? DPS Sióstr Elżbietanek, Schola ?Cantate Deo? z parafii pw. Św Stanisława Bp i Męczennika i Schola ?Miriam? z parafii św Jadwigi Królowej.

Z radością powitaliśmy również jedynego solistę – ks. proboszcza Dariusza Ludwikowskiego, który na zakończenie imprezy, po jej podsumowaniu zagrał nam na gitarze i odśpiewał wraz z publicznością pieśń ?Zapada zmrok?. Każdy z uczestników wracał obdarowany przez nas drobnymi upominkami. Nie zabrakło również gorącej herbaty i kawy oraz drobnego poczęstunku.

Udało nam się i tym razem sprostać temu przedsięwzięciu a to dzięki wszystkim ludziom dobrej woli, za co wypada powiedzieć im serdeczne ?Bóg zapłać?.

Barbara Kowalczyk

patrz galeria
foto: Portal zw.pl, oraz Paulina Apolinarska