Diec. sandomierska. Międzydiecezjalne nocne czuwanie Akcji Katolickiej na Świętym Krzyżu.

Międzydiecezjalne nocne czuwanie Akcji Katolickiej na Świętym Krzyżu2014.09.22W dniach 19-20.09.2014 roku w Sanktuarium Świętego Krzyża odbyło się coroczne międzydiecezjalne nocne czuwanie Akcji Katolickiej. Wzięli w nim udział członkowie z diecezji: sandomierskiej, kieleckiej, radomskiej.

O godzinie 20.00 u podnóża Świętej Góry, przy pomniku Trzech Krzyży przypominającym ?Golgotę wschodu? zebranych pielgrzymów powitali Ojcowie Oblaci – kustosze Relikwii Świętego Krzyża. Następnie diecezjalny asystent Akcji Katolickiej z Sandomierza w słowie wprowadzającym powitał zebranych członków Akcji Katolickiej i sympatyków tego stowarzyszenia. Główna intencja tego nocnego czuwania przy Relikwiach Krzyża Świętego była modlitwa w intencji prześladowanych za wiarę i troska o pokój na świecie a także modlitwa o nowe i liczne powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Przy pomniku Trzech Krzyży odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie przedstawiciele Akcji Katolickiej diecezji radomskiej poprowadzili Drogę Krzyżową, aż do samego Sanktuarium Krzyża Świętego. O godzinie 23.00 po nabożeństwie pokutnym i modlitwie różańcowej, którą prowadzili przedstawiciele DIAK Z Kielc, Mszę św. wraz z diecezjalnymi i parafialnymi asystentami Akcji Katolickiej sprawował i homilię wygłosił ks. biskup senior Edward Frankowski. Oprawą Eucharystii w tym roku zajęła się Akcja Katolicka z Sandomierza.

Po adoracji Relikwii Krzyża Świętego członkowie sandomierskiego DIAK rozważaniami i śpiewem rozpoczęli czuwanie, które trwało do godziny 2.30. To kolejne już międzydiecezjalne nocne czuwanie AK, które odbywa się zawsze we wrześniu, aby uczcić i włączyć się w przeżywanie uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego.

Ks. Artur Barański

2014-09-22