Diecezja Siedlecka. Marian Pałdyna.

?I Kongres Akcji Katolickiej, diecezję siedlecką reprezentowała 35- osobowa grupa świeckich z ks. Marianem Danilukiem –  asystentem DIAK i Krzysztofem Frąkiem ? prezesem Zarządu DIAK. Ja również uczestniczyłem w I Kongresie AK. To znaczące wydarzenie starałem się udokumentować za pomocą fotografii.  Fotografowanie jest moją  pasją już od lat młodzieńczych. Dzięki niej udaje się zachować mijające chwile, ludzi i ich dzieła.”, napisał Marian Pałdyna.

Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu zdjęć członka Rady Krajowego Instytutu AK (Mariana Pałdyny), w której reprezentuje diecezję siedlecką. Autor działa w Akcji Katolickiej od 1996 roku i od tego czasu jest prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Ducha Świętego w Siedlcach. Od 1997 roku jest również członkiem Diecezjalnego Zarządu Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej, gdzie pełni funkcję skarbnika DIAK. W latach 2004 ? 2007 oraz  od roku 2009 do chwili obecnej jest delegatem do Rady KIAK.

patrz – galeria

08.Uczestnicy I Kongresu Akcji Katolickiej z Diecezji Siedleckiej na placu Adama Mickiewicza przy pomniku Poznańskiego Czerwca 1956 r. z asystentem ks. Marianem Danilukiem. (prawy górny róg).

2015-01-05