Wielkopostny Dzień Skupienia

W sobotę 25 marca br. w Kościele Środowisk Twórczych pw. Św. Andrzeja Apostoła i Św. Brata Alberta w Warszawie członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej uczestniczyli w Wielkopostnym Dniu Skupienia. Ponad 60 osób wysłuchało konferencji ks. prałata Tadeusza Sowy, pierwszego Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej AW nt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy – duchowość Akcji Katolickiej”.

Kolejnym punktem programu była Eucharystia, którą sprawował i homilie wygłosił Ksiądz Prałat. Oprawę liturgii przygotowali członkowie Akcji Katolickiej: p. Ferdynand Obara z parafii MB Częstochowskiej na Powiślu, p. Marek Nowak z parafii Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim i p. Anna Roman z par. MB Królowej Polski na Marymoncie.

W oryginalnej i wyjątkowo sprzyjającej modlitwie przestrzeni Kościoła Twórców odbyliśmy Drogę Krzyżową z rozważaniami Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Treści rozważań bardzo wpisywały się w nasza polska aktualna rzeczywistość.

Ubogaceni Słowem Bożym, modlitwą i wskazaniami zawartymi w konferencji i homilii powróciliśmy do domów i do naszych akcyjnych zajęć.

Na zakończenie p. prezes Tadeusz Kulik podziękował Księdzu Tadeuszowi Sowie za przeżyty z nami Dzień Skupienia, za przekazane treści i poświęcony czas, Księdzu Rektorowi Grzegorzowi Michalczykowi za życzliwość i możliwość realizacji spotkania a wszystkim obecnym za wspólna modlitwę.

Konferencja i homilia możliwe są do odsłuchania.

Elżbieta Olejnik