Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Arch. krakowska. Na dróżkach Kalwarii Zebrzydowskiej – XII Pielgrzymka Rodzin Arch. Krakowskiej.

Już po raz 12 rodziny z Archidiecezji Krakowskiej spotkały się na dróżkach Kalwarii Zebrzydowskiej.

W dniu 7 września 2014 roku pielgrzymowaliśmy pod hasłem „Dziękujemy za Papieża Rodzin”. W czasie pielgrzymki prosiliśmy Matkę Boża Kalwaryjską, by serca wszystkich pielgrzymów otworzyły się na łaskę obecności Boga w Eucharystii. Tę obecność Jezusa w Eucharystii rozważaliśmy w czasie drogi krzyżowej. Naszym przewodnikiem był święty Jan Paweł II. Słowa zawarte w Jego encyklice Eccelsia de Eucharystia prowadziły nas za krzyżem Jezusa i obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Ukoronowaniem naszego pielgrzymowania była Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego księdza kardynała Stanisława Dziwisza.

Członkowie Akcji Katolickiej licznie uczestniczyli w pielgrzymce. Skupialiśmy się wokół naszego sztandaru Archidiecezji Krakowskiej Akcji Katolickiej, którego chorąży i asysta pochodziła z POAK w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapraszamy do oglądnięcia dokumentacji fotograficznej autorstwa Adama Stawiarskiego Członka Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Adam Stawiarski

patrz – galeria
Arch. krakowska. Na dróżkach Kalwarii Zebrzydowskiej - XII Pielgrzymka Rodzin Arch. Krakowskiej.2014-09-23_024

2014-09-23