Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Arch. warmińska. Rodzinnie na rowerach.

W niedzielę 14 czerwca 2015 r. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas: P. Zbigniewem Zabłockim, Tadeuszem Markowiczem oraz Mirosławem Jaroszem, a także Wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas: Dżesiką Marzec, Julią Ratajszczak, Aleksandrą i Jagodą Miazga po raz czwarty zorganizował Rodzinny Rajd Rowerowy. Jego głównym celem jak zawsze nie jest rywalizacja, ale radosne świętowanie Dnia Pańskiego poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym. W tym roku w rajdzie udział wzięło 154 uczestników (formalnie zapisanych), którzy spotkali się o godz. 10:30 na Mszy św. rodzinnej podczas, której otrzymali numery startowe oraz zostali pouczeni o zasadach bezpiecznego zachowania na trasie.  O godz. 15:00 o. Kalikst Salak OFM poświęcił rowery i oficjalnie rozpoczął rajd. Rajdowcy mieli do pokonania 6,5 km, a na Mecie przy ul. Dworcowej czekał na wszystkich poczęstunek oraz gry i zabawy sportowo – rodzinne. Było wiele radości.

Organizatorzy rajdu wyróżnili „Najliczniejszą Rodzinę Rowerową” – P. Kołakowscy: Mirosław i Izabela wraz z Delfiną, Oskarem i Maksymilianem, a także siedem „Wzorowych Rodzin Rowerowych”: 1. P. Klepaccy: Cezary i Agnieszka wraz z Maksymilianem i Matyldą, 2. P. Tomasz: Krzysztof i Anna wraz z Maksymilianem i Igorem, 3. P. Kurenda: Sławomir i Wioletta wraz Patrykiem i Wiktorem, 4. P. Górscy: Tomasz i Aneta wraz z Antonim i Heleną, 5. P. Arsoba: Mariusz i Anna wraz z Michałem i Adamem, 6. P. Grochowscy: Wojciech i Wioletta wraz z Niną i 7. P. Wojas: Krzysztof i Iwona wraz z Bartoszem, pośród których rozlosowano 4 Vouchery Upominkowe (Wejście do Kina „Narie” w Morągu na  dowolny film dla 4 osób) oraz 4 Bilety wstępu na Basen „Na Fali” w Dobrym Mieście dla 4 osób.

Wręczone zostały także okolicznościowe medale:

 „Wzorowe Małżeństwo Rowerowe”: Anna i Tomasz Jagoszowie, Ewa i Rajmund Koalscy i Jolanta i Adam Brejnakowie,

a także

 „Najstarszy Uczestnik Rajdu”– p. Jan Szatybełko (76 l.),

 „Najmłodszy uczestnik Rajdu” –  Wiktor Kurenda (2 l.)

i  „Najmłodszy –Samodzielny Uczestnik Rajdu” – Maksymilian Kołakowski (5 lat).

„Najsympatyczniejszy uczestnik Rajdu” – o. Kalikst Salak OFM,

„Gość Honorowy Rajdu” – P. Teresa i Władysław Kałudzińscy z AK Olsztyn oraz Tadeusz Mikułan z Tylkowa,

„Fotograf Rajdu”– Pan Paweł Łapa

Także w tym roku na zakończenie rajdu odbyło się ognisko i w tym miejscu serdecznie dziękujemy firmie Milbak – Miłakowo ze bułki oraz p. Michałowi Kreczkowskiemu za kiełbasę. Przyjmijcie staropolskie Bóg zapłać. – mówi Agnieszka Bułak.

Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Miłakowa oraz Policji z Morąga za zabezpieczenie trasy przejazdu rajdu, byśmy cało i zdrowo mogli dotrzeć na metę. Serdecznie pragniemy także podziękować: Urzędowi Miasta i Gminy Miłakowo, Pływalni „Na Fali” w Dobrym Mieście oraz Warmińskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Jonkowie o/Miłakowo, którzy wsparli to przedsięwzięcie. Dziękujemy także  p. Emili Rzepka, p. Dorocie Wołoszczuk i p. Arkadiuszowi Sinoradzkiemu za okazaną pomoc w przygotowaniu boiska rekreacyjnego przy ul. Dworcowej.

Agnieszka Bułak

Foto-relacja: Paweł Łapa oraz Organizatorzy. Patrz – galeria.

Arch. warmińska. Rodzinnie na rowerach.2015-06-18_005

2015-06-18