Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Diec. sandomierska. Akcja – miłosierdzie.

Co roku przed świętami członkowie parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej, angażują się i organizują pomocną akcję na rzecz osób potrzebujących.

Jedną z form takiej miłosiernej pomocy jest odwiedzanie osób chorych i samotnych, którym pomaga się w zakupach na święta, a nawet porządkach w domach czy wokół domu.

Inną formą miłosierdzia jest wyszukiwanie i pomoc samotnym i ubogim, dla których przygotowywane są paczki żywnościowe. Przykładem takiej działalności wykazuje się zawsze parafialny oddział Akcji Katolickiej we Włostowie.

Przy pomocy sponsorów, młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas i życzliwych ludzi w tym roku paczki miłosierdzia otrzymało 23 rodziny. Wraz z paczkami osoby te otrzymują świąteczne pocztówki przygotowywane przez młodzież skupiająca się w świetlicy prowadzonej przez Akcje Katolicką. – Trzeba pomagać i dzielić się miłością, bo tego uczył nas sam Chrystus Zmartwychwstały – powiedziała prezes POAK Włostów p. Maria Hajdukiewicz.

Ks. Artur Barański

Diec. sandomierska. Akcja – miłosierdzie.AKwPL.2015-04-02_001

klikni – powiększ

2015-04-02