Diec. zielonogórsko-gorzowska. Egzamin zdany celująco – Konkurs Patriotyczny „Ojczyzno Ma”.

6 finałowa edycja diecezjalnego konkursu patriotycznego „Ojczyzno Ma” już za nami. W roku  bieżącym swoją nietuzinkową wiedzą mogli się popisać uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VI), odpowiadając na pytania przygotowane przez Komisję Konkursową. Aby wyłonić zwycięzców, trzeba było sięgnąć po zestaw pytań znacznie wykraczający poza szkolne ramy programowe.

6 listopada 2015 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, podczas finału spotkali się laureaci I etapu parafialno-szkolnego, który przeprowadzono w 14 miejscowościach Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Zakwalifikowały się do niego 43 osoby, wyłonione spośród kilkuset uczestników.

Najpierw był test pisemny. 10 najlepszych osób przeszło do ścisłego finału. Wśród nich znaleźli się: Jan Siemaszko i Maria Stefanowska ze Świebodzina,  Kacper Tyc z Niekarzyna, Anna Wicher i Mateusz Pindel z Dobiegniewa, Małgorzata Lura z Ulimia,  Szymon Wawrowicz z Zielonej Góry, Jakub Gryczko i Jan Gryczko z Gorzowa Wlkp. oraz Martyna Klaczak z Żarek Wielkich.

Drugie i trzecie miejsce zajęci bracia Jakub i Jan Gryczko z Gorzowa Wlkp., z których bardzo dumny był obecny na konkursie tata. Ostatecznie najlepsza okazała się Maria Stefanowska ze Świebodzina, która pięknie oceniła swój udział. „Bardzo podoba mi się ten konkurs, bo lubię historię i religię, a przede wszystkim kocham moją Ojczyznę” – wyjaśniła zwyciężczyni.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom finału wręczyli Bp Tadeusz Lityński oraz Prezes Zarządu DIAK Urszula Furtak.

Ryszard Furtak

patrz – galeria

???????????????????????????????

2015-11-08