Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Diec. zielonogórsko-gorzowska. Patriotycznie w parafii Św. Alberta – Konkurs „Ojczyzno Ma”.

W dniu 12 maja 2015 r. w parafii pw. Św. Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze odbył się etap parafialny konkursu z wiedzy patriotycznej „Ojczyzno Ma”.

Zgodnie z zapowiedzią w zmaganiach wzięli udział uczniowie klas IV-VI ze SP nr 11, znajdującej się na terenie naszej parafii. Do konkursu dzieci zastały zachęcone przez katechetki pracujące w tej szkole – Alicję Gandurską i Jadwigę Jaworską. Ponieważ członkowie Akcji Katolickiej, jako dorośli starają się zaszczepić młodemu pokoleniu miłość do naszej Ojczyzny, dlatego przygotowali ze strony organizacyjnej ten konkurs a także ufundowali okolicznościowe nagrody i dyplomy. Szczególne podziękowania należą się Ewie Gołębiowskiej z AK, która była koordynatorem etapu parafialnego konkursu.

Z kilkunastu uczestników wyłoniliśmy najlepszą trójkę dzieci, które zostały zaproszone do etapu diecezjalnego, zaplanowanego na 06 listopada 2015 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Ci najlepsi to: Szymon Wawrowicz – I m., Pola Smolińska – II m. i Maciej Stach – III m.

Gratulujemy i zapraszamy na etap diecezjalny!

Członkowie AK (info.: R. Furtak)

patrz – galeria

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2015-05-15