Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Diec. zielonogórsko-gorzowska. Przegląd Pieśni Patriotycznych w Sulechowie, 12.11.2016 r.

12 listopada 2016 r. w Sulechowskim Domu Kultury odbył się VI Diecezjalny Przegląd  Pieśni Patriotycznych pod honorowym patronatem Biskupa Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej  Tadeusza Lityńskiego i Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. Ks. Biskupa reprezentował Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej ks. kanonik Zbigniew Samociak. Patronat medialny nad imprezą sprawowały tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Organizatorem Przeglądu była Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej i Sulechowski Dom Kultury. Celem tego corocznego patriotycznego wydarzenia było propagowanie patriotyzmu poprzez śpiew pieśni i piosenek o charakterze patriotycznym.

W tegorocznym Przeglądzie wystąpiło kilkanaście zespołów: „Karolinki” z Grabika, „Wiolinki” z Nowego Kramska, „Lutnia” z Siedlnicy, chór „Cecylia” z Święciechowa, Kwartet POAK z Gubina, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Rezonans” z Nietkowa, „Jutrzenka” z Olbrachtowa, „Łazowianki” z Łazu,  „Tęcza” z Kolska, „Chaber” z Nielubii, „Nowinianki” z Nowin Wielkich, „Cantores” z Witnicy, „Kargowiacy” z Kargowej oraz pięciu solistów: Nikola Michalczyk, Roksana Wiśniewska, Wiktoria Majda, Arkadiusz Kaczmarek-Kobylczak oraz Natalia Ciepieżak z Sulechowa a także Jakub Wasielewski z Szlichtyngowej. Ogółem w wystąpiło 179 uczestników. Każdy zespół i wykonawca otrzymał pamiątkową statuetkę uczestnictwa w Przeglądzie oraz dyplom i słodki upominek.

Sala Sulechowskiego Domu Kultury (dawnego Zboru Kalwińskiego) była wypełniona miłośnikami pieśni i piosenek  patriotycznych a na sali panowała radosna i podniosła atmosfera.

Organizatorów imprezy cieszy coraz większe zainteresowanie oraz udział w nim młodych wykonawców, co napełnia nas wielką radością.

                                                          Koordynator Przeglądu – Prezes POAK przy Parafii
pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sulechowie
Liliana Kurowiak

patrz – galeria

??????????????????????

2016-11-14