Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Diec. zielonogórsko-gorzowska. XX lecie Akcji Katolickiej w Krośnie Odrzańskim.

W 2018 r. mija dwadzieścia lat od powstania Oddziału AK w Krośnie Odrzańskim. Z tej okazji, w dniu 16.12.2018 r. świętowali członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi. Następnie udaliśmy się do pobliskiego Połupina, gdzie w restauracji „Pod Lwem” mogliśmy wysłuchać życzeń i gratulacji dla jubilatów z AK od zaproszonych gości a także okolicznościowego występu dzieci ze Świetlicy Środowiskowej, prowadzonej przez AK. Podczas kolędowania śpiewaliśmy przy akompaniamencie Aleksandra Podolaka – aktora Teatru Lubuskiego z Zielonej Góry.

Zapraszani przez ks. asystenta POAK-u i jednocześnie proboszcza Zbigniewa Samociaka zabierali między innymi głos: burmistrz Marek Cebula, radna województwa lubuskiego Anna Chinalska, prezes AK w Polsce Urszula Furtak wraz z małżonkiem Ryszardem – prezesem DIAK, prezes AK z Dychowa Anna Kasprzyk i inni.

Wspominaliśmy troje prezesów, którzy prowadzili Oddział: Danutę Jassińską, Tomasza Kucharskiego oraz Teresę Nowak.

Następnie połamaliśmy się opłatkiem i popróbowaliśmy potraw wigilijnych. Jubileuszowe spotkanie pozwoliło nam zapoznać się z przykładami aktywności Oddziału, którego przewodnim charyzmatem było zawsze ukierunkowanie na wychowanie młodego pokolenia. Dziękujemy za Wasze XX lecie!

Ryszard Furtak
prezes DIAK

2018-12-17

galeria – patrz