Oficjalna strona Akcji Katolickiej w Polsce

Finał ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO IM. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

ARCHIDIECEZJA WARMIŃSKA

 

Tematem Konkursu była:   Ewangelia wg św. Łukasza

Organizatorzy konkursu

Diecezjalny Instytut Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Miłakowie

Współorganizatorzy

Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej

Fundacja „SŁOWO”

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie

Konkurs Biblijny swoim Patronatem objęli:

Jego Ekscelencja Arcybiskup dr Wojciech Ziemba Metropolita Warmiński

Pan Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski                     

Pan Andrzej Wiczkowski – Starosta Powiatu Ostródzkiego

 

Celem konkursu biblijnego było:

  1. Ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury.
  2. Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy.
  3. Promowanie osiągnięć uczniów i opiekunów.

 

Jak w ubiegłych latach tak i w tym roku konkurs biblijny odbywa się w trzech etapach: szkolnym, archidiecezjalnym – 10 marca br. oraz Metropolitarnym – 23 kwietnia w Rumii.

W finale II etapu Archidiecezjalnego w kategorii szkół podstawowych udział wzięło 32 uczestników wraz z opiekunami z następujących szkół:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy
2. Szkoła Podstawowa w Brzydowie
3. Zespół Szkół Szkoła Podstawowa w Kandytach Szkoła Filialna Im. Ireny Kwinto w Pieszkowie
4. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Ryszarda Knosały w Olsztynie
5. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Żołnierzy Niezłomnych  w Łukcie Szkoła Filialna Mostkowo
6. Szkoła Podstawowa nr 4 w Ornecie
7. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie
8. Szkoła Podstawowa w Chruścielu
9. Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary Malewskiej w  Olsztynie
10. Zespół Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie Szkoła Podstawowa nr4            

Laureaci:

I Miejsce

Adam Stańczyk reprezentujący Szkołę Podstawową nr 30 w Olsztynie,

przygotowany przez Panią Krystynę Mejłun

II Miejsce

Paulina Wojtanowska reprezentująca Zespół Szkół Szkołę Podstawową w Kandytach Szkołę Filialną Im. Ireny Kwinto w Pieszkowie,

przygotowana przez Panią Mari ę Borodzicz

III Miejsce

Wiktoria Marczenko reprezentująca Zespół Szkół Szkołę Podstawowę w Kandytach Szkołę Filialną Im. Ireny Kwinto w Pieszkowie,

przygotowana przez Panią Mari ę Borodzicz

Wyróżnienia otrzymali:

Michał Grzebski reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Nidzicy, przygotowany przez s. Halinę Grygo MSF oraz Przemysław Piekarski reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4 w Ornecie, przygotowany przez Panią Janinę Krzyżanowską.

W kategorii szkół gimnazjalnych udział wzięło 23 uczniów wraz z opiekunami z następujących szkół:

1. Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Pieniężnie
2. Gimnazjum Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie
3. Gimnazjum nr 1 w Szczytnie
4. Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu
5. Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście
6. Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu
7. Gimnazjum nr 15 im. Marii Zientary – Malewskiej w Olsztynie
8. Gimnazjum nr 2 w Morągu
9. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świątkach

Laureaci:

I Miejsce

Patrycja Liczmańska reprezentująca Gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie, przygotowana przez Pana Tadeusza Bułak

II Miejsce

Anna Góra reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Morągu,

przygotowaną przez Panią Barbarę Ostojską

III Miejsce

Dominik Nowosielski reprezentujący Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świątkach pod opieką Pana Piotra Łuka

Wyróżnienia otrzymali:

Weronika Boraczyńska reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Morągu, przygotowana przez Panią Anettę Morenc

Weronika Klisz reprezentująca Gimnazjum publiczne im. Jana Pawła II w Pieniężnie, przygotowana przez Panią Anetę Szydłowską – Kisielewicz.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:

Doktor nauk teologicznych, Biblista i wykładowca UW-M Ks. dr Piotr Dernowski

Dziekan Dekanatu Orneta – ks. Stanisław Borowiecki

Asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej – Ks. Jan Paszulewicz

Członek zarządu DIAK w Olsztynie Pan Edward Ośko

Gwardian klasztoru i Proboszcz parafii w Miłakowie – o. dr Honorat Rzepka OFM

Radny Powiatu Ostródzkiego – reprezentujący Starostę Powiatu – Pan Zbigniew Zabłocki

Przewodniczący Rady Rodziców w ZSz-P w Miłakowie – Pan Krzysztof Tomasz

Serdecznie dziękujemy za współpracę

 

Relacja: Agnieszka Bułak
Foto: Teresa Kałudzińska, Tadeusz Bułak

patrz – galeria

Finał ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO IM. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNY_20

2016-03-11