Progr. duszpasterski – 2017-2019: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. 2018/2019 – „W MOCY BOŻEGO DUCHA". "Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa”.

Nowenna AK – przygotowanie do jubileuszu XX-lecia AK w diecezji

12 kwietnia 2014 r., w parafii p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, mieliśmy kolejne już spotkanie w ramach nowenny przygotowującej nas do jubileuszu XX-lecia Akcji Katolickiej w naszej diecezji i do kanonizacji Jana Pawła II. Dotychczasowe spotkania przeżywaliśmy w: Zielonej Górze, Krośnie Odrzańskim oraz w Nowym Kramsku i skupiały one członków AK z poszczególnych rejonów. Nasze spotkanie od strony duchowej doskonale poprowadził tym razem ks. prałat Zygmunt Zając – proboszcz miejscowej parafii. Ks. proboszcz w tym roku w czerwcu obchodził będzie jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich i już teraz gratulujemy mu i dziękujemy za wieloletnią służbę Kościołowi. Nowenna proponuje program duchowy, tym razem zatrzymaliśmy się nad tematem „Rodzina w nauczaniu Jana Pawła II”. Okazało się, że rodzina i jej sprawy były bardzo bliskie nie tylko Janowi Pawłowi II ale także Słudze Bożemu biskupowi Wilhelmowi Plucie i ks. proboszcz Z. Zając przekazał nam wiele informacji na ten temat.

Ze strony organizacyjnej spotkanie było przygotowane przez członków AK ze Wschowy pod kierownictwem prezesa Andrzeja Stankowiaka, za co jemu jak i jego współpracownikom bardzo dziękujemy. Następne spotkanie w ramach nowenny odbędzie się w parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Trzebielu, w dniu 27 maja 2014 r. Początek o godz. 17.30. Ponieważ Akcja Katolicka ma w swojej charyzmie misyjność i jest otwarta na osoby z tych parafii, gdzie nie ma tego stowarzyszenia, dlatego jak zawsze zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach trwającej nowenny wszystkich chętnych, którzy chcą bardziej włączyć się w bycie odpowiedzialnym za swoją parafię oraz za Kościół.

Ryszard Furtak – sekretarz DIAK

 zobacz galerię
OLYMPUS DIGITAL CAMERA