Podsumowanie konkursów organizowanych przez DIAK w Poznaniu

W sobotę 20 maja 2017 r. w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu miało miejsce podsumowanie konkursów organizowanych przez Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej, którym patronował JE Ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Na Konkurs Plastyczny Matka Boża w moim życiu wpłynęło ogółem 568 prac z czego:

  • z kl. 0-III: 264
  •  IV-VI: 256
  • gimnazjalnych: 48

Prace oceniała powołana przez Zarząd DIAK komisja w składzie:

  1. Anna Łukomska – nauczyciel plastyki
  2. Izabela Pilecka-Lasik – nauczyciel plastyki
  3. Piotr Perkowski – artysta plastyk

Jury, zgodnie z regulaminem konkursu, oceniało oryginalność przedstawienia tematu, kompozycję oraz jakość wykonania pracy i samodzielność.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria wiekowa: 0-I

I miejsce – Przemysław Lisek kl. III; Zespół Szkół Specjalnych, Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 4 w Wolsztynie, nauczycielElżbieta Hruświcka

II miejsce – Marta Poniży kl. I; Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lesznie, nauczyciel: Maria Nowaczyk

III miejsce – Marcel Grzegorczyk kl. II; Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Skórzewie, nauczyciel: Małgorzata Ruskowiak

Wyróżnienie – Nadia Leśniewska kl. 0; Zespół Szkół nr 1 w Kościanie, opiekun: Anna Barłóg

kategoria wiekowa: IV-VI

I miejsce –  Paulina Chuda kl. V; Zespół Szkół w Bolewicach, opiekun: Beata Abramowska

II miejsce – Wiktoria Sołtysiak kl. V; Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp., nauczyciel: Małgorzata Narożna

III miejsce – Julia Kucz kl. V; Szkoła Podstawowa im. A. i Wł. Niegolewskich w Rudnikach, nauczyciel: Justyna Marcinkowska i ex aequo III miejsce – Weronika Pluskota kl. IV; Zespół Szkół w Bolewicach, opiekun: Beata Abramowska

Wyróżnienie – Laura Singh kl. IV; Zespół Szkół w Kąkolewie, opiekun: Sylwia Walenciak

kategoria wiekowa: Gimnazja

I miejsce – Wojciech Marcinkowski kl. II; Gimnazjum im. Jana Pawła II w Michorzewie

II miejsce – Anna Nowak kl. III; Zespół Szkół w Bolewicach, nauczyciel: Beata Abramowska

III miejsce – Jesica Wojnarowska kl. I; Zespół Szkół w Miedzichowie, nauczyciel: Beata Abramowska

W środę, 10 maja 2017 r. odbyły się przesłuchania uczestników V Archidiecezjalnego Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej Kocham moją Ojczyznę. Wykonawców oceniały dwie komisje konkursowe:

  • w kategorii Pieśń: Jadwiga Jaskólska, Jolanta Kajdasz, Ewa Domagała
  • w kategorii Poezja: Aneta Cierechowicz, Elżbieta Szymił, Katarzyna Jakś

Statuetkę Brązowego Orła przyznano:

  • w kategorii PieśńAleksandrowi Koczorowskiemu z Gimnazjum nr 33 w Poznaniu
  • w kategorii PoezjaDarii Mysiak z Gimnazjum nr 3 im. M. Kopernika w Obornikach

Wyróżnienia przyznano:

  • w kategorii PieśńEmilii Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Lesznie
  • w kategorii Poezja: Lidii Zarembie z Gimnazjum Sióstr Urszulanek U. R. w Poznaniu

Sobotniemu spotkaniu towarzyszyły występy nagrodzonych uczestników Przeglądu.

 

Jolanta Horowska

patrz – galeria

2017-05-20 V APPiPP Koncert  (12)

2017-06-03