Biuletyn Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce, Nr 43, grudzień 2012

Przegląd najważniejszych wydarzeń

W najbliższych dniach dotrze do Państwa nowy numer Biuletynu KIAK, ostatni w tym roku, a zatem podsumowujący najważniejsze dokonania naszego stowarzyszenia. Tak się składa, że te najważniejsze miały miejsce w drugim półroczu 2012.  Wymieńmy je z zachowaniem  porządku chronologicznego.

W sierpniu  polska delegacja, na czele z prezes Haliną Szydełko, uczestniczyła w  VI  Zgromadzeniu Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej, które pod hasłem ?Współodpowiedzialność świeckich z Akcji Katolickiej za Kościół i społeczeństwo? odbyło się w rumuńskich Jassach.

W październiku pani prezes reprezentowała stowarzyszenie podczas podniosłej uroczystości wprowadzenia do kościoła św. Bartłomieja w Rzymie relikwii naszego patrona – bł. Stanisława Starowieyskiego. Również w październiku miały miejsce obchody 65-lecia Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii, w których Zarząd KIAK reprezentował wiceprezes Zbigniew Trybuła.

Niewątpliwie znaczącym wydarzeniem na tle całego roku była konferencja ?Chrześcijanin w życiu politycznym?, którą Akcja Katolicka zorganizowała 1 grudnia,  w  Sejmie, przy współpracy z Parlamentarnym Zespołem Wychowanków i Sympatyków Akcji Katolickiej,  Ruchu Światło-Życie oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Wagę tego wydarzenia podkreśliła obecność nuncjusza apostolskiego abp Celestiono Migliore.

W nowym biuletynie jest również bogaty przegląd wydarzeń diecezjalnych.

Zachęcam Państwa do lektury.

[zobacz wszystkie (4) okładki Biuletynu ]

Bożena Ulewicz, członek Zarządu KIAK ds. kontaktów z mediami

27-12-2012