Dziękujemy posłom za obronę rodziny

logo_ak

Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Halina Szydełko skierowała pismo do wszystkich posłów, którzy w miniony piątek (25 bm.) zagłosowali przeciwko ustawom wprowadzającym związki partnerskie. Treść listu załączamy poniżej.  

Warszawa, 28 stycznia 2013 r.

Szanowna Pani Poseł,
Szanowny Panie Pośle

Proszę przyjąć wyrazy uznania i wdzięczności za głos oddany w obronie wartości instytucji małżeństwa i rodziny. Dziękujemy za godne reprezentowanie w polskim parlamencie zdecydowanej większości elektoratu, którego wolą jest, aby nasze społeczeństwo opierało podstawy swojej egzystencji na silnej i zdrowej rodzinie.

Myślących tak jak my jest wielu, i to nie tylko w naszym kraju.  Niedawny marsz w obronie małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, który odbył się w Paryżu, a w którym manifestowało około miliona Francuzów pokazał, że nawet laicka Francja otrząsa się z bierności rozumiejąc do czego prowadzi życie pozbawione  uniwersalnych wartości.

Zdajemy sobie sprawę, że dla przeciwników tej koncepcji  nie jest to jeszcze  koniec ich hałaśliwej kampanii o wolne związki. Tym bardziej musimy solidarnie współpracować w obronie instytucji rodziny i małżeństwa w jej naturalnym kształcie.

Dziękując za oddany głos, pragnę w imieniu Akcji Katolickiej w Polsce zapewnić o naszej wdzięczności i wsparciu. Codziennie powierzamy Bogu wszystkich parlamentarzystów, których objęliśmy stałą modlitwą, prosząc, aby umocnił tych, którzy służą Ojczyźnie i Kościołowi, a także wskazał właściwą drogę tym, którzy ją zagubili.

Z poważaniem

Halina Szydełko, Prezes Zarządu KIAK