Akcja Katolicka pożegnała śp. Andrzeja Starowieyskiego

Na uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się w miniony piątek (19 bm.) w Krakowie, obecna była  delegacja Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej na czele z  prezesem Zarządu Haliną Szydełko. Syna bł. Stanisława Marii Starowieyskiego żegnały delegacje stowarzyszenia  z archidiecezji krakowskiej, lubelskiej i diecezji rzeszowskiej, przybyłe z pocztami sztandarowymi. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył J. Em. ks. kard.Franciszek Macharski. Poniżej zamieszczamy słowa pożegnania, wygłoszonego przez prezes Zarządu KIAK nad trumną zmarłego, na Cmentarzu Rakowickim.

Akcja Katolicka w Polsce, którą reprezentuję, poczytuje sobie za ogromny zaszczyt, że mogliśmy poznać i współpracować z tak wspaniałym człowiekiem, jakim był śp. Pan Andrzej Starowieyski.

Wdzięczni jesteśmy za jego obecność na naszych pielgrzymkach, konferencjach
i spotkaniach, w których chętnie uczestniczył wraz z małżonką, Panią Marią. Zawsze skromny, zawsze podkreślający, że to jego Ojciec jest godny uwagi, a on może dzielić się  tylko swymi wspomnieniami. Te wspomnienia były dla nas zawsze ogromnie ważne. Błogosławiony Stanisław Maria Starowieyski, również członek Akcji Katolickiej, jest przecież jednym
z patronów naszego stowarz

Kiedy jesienią ubiegłego roku uczestniczyliśmy w pięknej i podniosłej uroczystości wprowadzenia relikwii polskich męczenników do kościoła św. Bartłomieja w Rzymie, nie sądziliśmy, że jest to nasze ostatnie z Nim spotkanie. Pragnę zapewnić, że śp. Andrzej Starowieyski na zawsze pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci.yszenia.

Przekazując Rodzinie Zmarłego wyrazy szczerego współczucia od wszystkich członków Akcji Katolickiej, pragnę zapewnić o naszej modlitwie. Niech Bóg pocieszy przeżywających tę wielką stratę, a tego, który odszedł, niech przyjmie do Swojej chwały.

 Bożena Ulewicz, członek Zarządu KIAK ds. kontaktów z mediami; foto.: Adam Stawiarski

22-04-2013

patrz galeria