Biuletyn Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce, Nr 44, kwiecień 2013

Kwietniowy numer Biuletynu Akcji Katolickiej powinien dotrzeć do Państwa jeszcze przed zaplanowanym na ten weekend posiedzeniem Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej. Tak się składa, że wśród materiałów znajdziecie Państwo obszerną informację z działalności Diecezjalnych Instytutów przygotowaną przez sekretarza Zarządu KIAK Kazimierza Krylę. Dane zebrane z kilkudziesięciu diecezji z pewnością warte są  głębszej analizy zarówno ze strony świeckich jak i duchownych.

W biuletynie znajdziecie również Państwo wystąpienia z konferencji ?Chrześcijanin w życiu politycznym?, która odbyła się w Sejmie 1 grudnia ubiegłego roku. Są to teksty nuncjusza apostolskiego abp. Celestino Migliore, krajowego asystenta kościelnego AK bp. Mariusza Leszczyńskiego oraz referaty dr Barbary Fedyszak Radziejowskiej i dr. Konrada Głębockiego.

W naszym periodyku zmieściliśmy również sygnowane podpisem prezes Zarządu KIAK Haliny Szydełko stanowiska Akcji Katolickiej w Polsce wobec ważnych problemów społeczno-politycznych, a także relację jej autorstwa z konferencji zorganizowanej przez Międzynarodowe Forum Akcji Katolickiej, która odbyła się w Rzymie, w przededniu konklawe.

Bożena Ulewicz, członek Zarządu KIAK ds. kontaktów z mediami

09-04-2013