Popieramy, podpisujemy się, zachęcamy innych

milionzazyciem2

Pragnę zachęcić członków i sympatyków Akcji Katolickiej do włączenia się w obywatelską inicjatywę ?Jeden z nas?, którego pomysłodawcą jest Carlo Casini, włoski poseł do Parlamentu Europejskiego. Celem tego zakrojonego na szeroką skalę projektu jest zakaz dofinansowywania przez Unię Europejską wszelkiej działalności niszczącej ludzki embrion.

Istota ludzka od samego poczęcia zasługuje na poszanowanie jego godności i integralności.  Środowiska katolickie, które poparły inicjatywę włoskiego europarlamentarzysty uważają, że  aby zapewnić spójność kompetencji unijnych w sprawach dotykających życia ludzkich embrionów, UE powinna zakazać i zakończyć finansowania aktywności, które implikują niszczenie ludzkich embrionów, w szczególności w obszarach badań, rozwoju i zdrowia publicznego.

21 grudnia ubiegłego roku  uruchomiono specjalną stronę internetową, za pośrednictwem której można złożyć podpis popierający tę inicjatywę. Aby petycja została rozpatrzona przez Unię Europejską, do 1 listopada 2013 r. konieczne jest zebranie co najmniej miliona podpisów. Podpisujmy się i zachęcajmy innych do poparcia.

Halina Szydełko, Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Warszawa, 25 stycznia 2013 r.

Powstrzymać rzeź niewiniątek
Podpisy na rzecz obrony życia i godności człowieka od chwili poczęcia
po angielsku: ; po polsku: .

Formularz do głosowania: .