Kontrowersyjna ustawa powstrzymana

sesjasejmAK2014To jeszcze nie ostateczny sukces, ale mimo wszystko z uznaniem pragnę odnotować decyzję Prezydium Sejmu  w/s wycofania z porządku wczorajszych (10.09.2014) obrad kontrowersyjnego projektu  ustawy mającej przyjąć ratyfikację konwencji o zapobieganiu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Kontrowersyjnej, gdyż pod tym pozytywnym szyldem kryją się zapisy zmierzające do zniszczenia instytucji małżeństwa, ingerujące w prawa rodziny, usiłujące  usankcjonować związki partnerskie, w tym również homoseksualne.

Trzeba to powtarzać ? bo ofensywa propagandy zwolenników takich właśnie rozwiązań przelewa się przez liberalne media i aż kipi w internecie. Bądźmy zatem równie aktywni jak promotorzy zła.  Pamiętajmy, że mamy nad nimi przewagę ? stoimy po stronie prawdy. Naszym celem jest ochrona życia i rodziny, podstawowych wartości każdego społeczeństwa.

Ta decyzja sejmu, którą zawdzięczamy Klubowi Prawo i Sprawiedliwość, nie zamyka jeszcze sprawy. Nadal domagajmy się jak najszerszych społecznych konsultacji i nadal protestujmy przeciwko przenoszeniu na polski grunt rozwiązań prawnych, w których bezduszne doktrynerstwo bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.

Halina Szydełko, Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej