Iskry Bożego Miłosierdzia

W niedzielę, 30 marca, na zaproszenie Konferencji Episkopatu Polski  oraz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia prezes Zarządu KIAK Halina Szydełko wraz z wiceprezesem Wiesławem Smereczyńskim uczestniczyli w  uroczystej Mszy św. w sanktuarium w Łagiewnikach,  podczas której odebrali lampion z ogniem zapalonym przez bł. Jana Pawła II w dniu 16 grudnia 2003 roku, jako symbolem Iskry Bożego Miłosierdzia.

Obecny był również Stefan Majerczak, wiceprezes AK archidiecezji krakowskiej, członek Zarządu KIAK. Uroczystość oficjalnie zapoczątkowała przygotowania do zbliżającej się kanonizacji Ojca Świętego. ?Iskra? zostanie przekazana w dniu 27 kwietnia do wszystkich polskich diecezji i parafii w wyrazie duchowej łączności wiernych z  bł. Janem Pawłem II.

Lampiony odebrali w Łagiewnikach przedstawiciele najważniejszych urzędów w Polsce, na czele z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Obecni byli rektorzy uczelni, reprezentanci władz samorządowych, licznych instytucji, organizacji branżowych oraz wspólnot i stowarzyszeń katolickich.

Po uroczystej liturgii delegacja Zarządu KIAK wzięła udział w okolicznościowym spotkaniu, którego gospodarzem był metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

(bu)
2014-03-31

patrz – galeria

007