POLSKA NALEŻY DO RODZIN! Marsze dla Życia i Rodziny. (zapowiedź)

Od paru lat w wielu polskich miastach odbywają się Marsze dla Życia i Rodziny. W najbliższą niedzielę, 1 czerwca, ruszają pierwsze imprezy z tego cyklu, których organizatorami są liczne organizacje pro life działające w naszym kraju. Data jest symboliczna, to Dzień Dziecka. A właśnie dziecko najlepiej symbolizuje wartości cechujące rodzinę w  jej naturalnym i pełnym wymiarze dopełnionym przez obecność rodziców i dziadków. Marsze stały się swoistym świętem rodzin i stanowią doskonałą okazję do tego, by publicznie wyrazić radość z bycia rodziną.

Organizatorzy – liczne wspólnoty i stowarzyszenia promujące życie – zapraszają do udziału wszystkich, ale w pierwszej kolejności młode rodziny z dziećmi, by wspólnie cieszyć się radością  posiadania rodziny. Kontekstem tegorocznych marszów są jesienne wybory samorządowe, stąd hasło: ?Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”. Organizatorzy chcą w ten sposób  zwrócić uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej, zachęcić  samorządy do ich wsparcia, a same rodziny do angażowania się w sprawy lokalne.

Rodzina jest wyjątkowym miejscem, w którym rodzice swym przykładem inspirują dzieci do  podejmowania wartościowych życiowych postaw, w tym również  postaw obywatelskich. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie.

Organizację marszów zadeklarowało  w tym roku około 130 miast. Chcąc wziąć udział w tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny zachęcamy do znalezienia swojego miasta na stronie: www.marsz.org.pl i zapoznania się z kalendarzem imprez.

(bu)