UFNI W OPIEKĘ MARYI – Pielgrzymka AK na Jasną Górę, 20.06.2015.

           W najbliższą sobotę, 20 czerwca, Akcja Katolicka, spotka się  w Częstochowie na Ogólnopolskiej Pielgrzymce, którą rozpoczniemy spotkaniem w katedrze (godz. 9.00), gdzie zabranych powita ks. abp Wacław Depo ? metropolita częstochowski. Następnie Aleją Najświętszej Maryi Panny  pielgrzymi przejdą  na Jasną Górę, gdzie odprawiona zostanie uroczysta liturgia ( godz. 11.30 ), której przewodniczyć będzie i wygłosi homilię biskup Marek Solarczyk, asystent kościelny stowarzyszenia.

            Dzień wcześniej (19 bm.) członkowie Akcji Katolickiej spotkają się na konferencji w Domu Formacyjnym WSD poświęconej przygotowaniom do II Krajowego Kongresu. Słowo wstępne wygłosi bp Marek Solarczyk. O I Kongresie AK, który odbył się w Poznaniu w roku 2001 mówić będzie Jan Stefanek, prezes Zarządu KIAK w drugiej kadencji. Z kolei prezes Halina Szydełko przedstawi cel i stan przygotowań do kolejnego kongresu, który odbędzie się we wrześniu w Krakowie. Wieczorem uczestnicy konferencji udadzą się na Apel Jasnogórski. Nocne czuwanie przed Cudownym Obrazem Najświętszej Maryi Panny poprowadzi Akcji Katolicka z diecezji sandomierskiej.

            Jak powiedziała prezes Halina Szydełko ? Te coroczne spotkania na Jasnej Górze integrują i umacniają nasze stowarzyszenie. Zawierzamy Matce Bożej nasze rodziny, codzienne sprawy, jakimi żyjemy, a w tym roku w sposób szczególny zbliżający się kongres, wymagający znacznego wysiłku organizacyjnego. Podejmujemy to dzieło ufni w macierzyńską opiekę Maryi.

patrz – galeria (foto.: Roman Faryś i Adam Stawiarski)

UFNI W OPIEKĘ MARYI - Pielgrzymka AK na Jasną Górę, 20.06.2015.2015-06-16_005

2015-06-16