WYBIERZMY POLSKĘ WARTOŚCI

flaga-godlo2015Akcja Katolicka w Polsce z nadzieją patrzy na zbliżające się wybory. Z nadzieją, gdyż wierzymy, że  społeczeństwo polskie zechce wreszcie skorzystać ze swych demokratycznych uprawnień i w poczuciu odpowiedzialności za kraj, za jego konieczną naprawę i właściwy rozwój, w trosce o przyszłość naszych dzieci i wnuków, pójdzie głosować i dokona właściwego wyboru. Mamy tę nadzieję, choć pamiętamy nie tak dawne rozgoryczenie płynące ze sposobu przeprowadzenia jesiennych wyborów do struktur samorządu terytorialnego i nasze zastrzeżenia do pracy Państwowej Komisji Wyborczej. Ufamy, że nasza obywatelska gotowość do pracy w obwodowych komisjach wyborczych, jako ich członków, a także mężów zaufania, wpłynie na uczciwość i transparentność tych wyborów.

Wybierzmy kandydata, który spełni wysokie kryteria,  jakie stawia społeczność katolicka oczekując od przyszłego Prezydenta RP nie tylko odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia w służbie publicznej, a nade wszystko jednoznacznej postawy wobec prawd wiary tak w życiu prywatnym, jak w życiu publicznym. Wsłuchajmy się w głos polskich biskupów płynący z Jasnogórskiego Szczytu: ?Gdy bowiem zlekceważymy prawo Boże, nasze przedsięwzięcia doprowadzą nas prędzej czy później do zguby. Wszelka władza, która nie respektuje prawa Bożego, prędzej czy później staje się bandą złoczyńców”.

Pragniemy Polski silnej, nowoczesnej, troszczącej się o swych obywateli. Pragniemy Polski bezpiecznej dla młodych i dla ludzi starszych. Polski, która nie demoralizuje społeczeństwa. Polski, która stwarza miejsca pracy i umacnia rodziny, a nie rozbija je wymuszając emigrację za chlebem. Idźmy głosować i głosujmy w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość naszej Ojczyzny. Wybierzmy Polskę wartości!

Halina Szydełko, Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Warszawa, 5 maja 2015 r.