XI Pielgrzymka urodzinowa u Bł. ks. J. Popiełuszki

XI Pielgrzymka Biegowa ku czci Męczenników Stanu Wojennego dotarła 14 września 2016 r. do grobu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po powitaniu biegaczy przez Ks. Marcin Brzeziński Proboszcza parafii Św. Stanisława Kostki oraz Prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszulę Furtak i złożeniu wieńców na grobie Kapłana Męczennika,  jej uczestnicy i goście wzięli udział w Mszy Św. w sanktuarium Św. Stanisława Kostki oraz wspólnej agapie.

W tegorocznej sztafecie wzięła udział 16-osobowa grupa biegaczy z Knurowa i  KWK ?Wujek? oraz 5 biegaczy z Pułtuska, którym towarzyszyła 12- osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej. Najliczniejszą grupą, która pokonała trasę pielgrzymki i dotarła do grobu  bł. ks. Jerzego Popiełuszki, była ponad 40 osobowa grupa rowerowych pielgrzymów z Warmii. Wzorem lat ubiegłych do biegaczy dołączyli również rowerowi pielgrzymi z Archidiecezji Warszawskiej.

Pielgrzymka ma na celu pielęgnację pamięci kapelana Solidarności oraz męczenników stanu wojennego. W tym roku śląscy uczestnicy biegli w koszulkach z wizerunkami zabitych górników z kopalni ?Wujek?. Wszystkim biegaczom pogratulowano świadectwa i odwagi podjęcia trudu takiego pielgrzymowania.

Zapraszamy za rok!

patrz -galeria

XI Pielgrzymka urodzinowa u Bł. ks. J. Popiełuszki.002